کد خبر: 40206
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۳
اینترنت

کریمی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام با اشاره به پوشش ۹۳ درصدی اینترنت روستاهای ایلام گفت: ۳۳۳ روستای استان به اینترنت پرسرعت متصل شده اند.

به گزارش روستانیوز، علی کریمی با اشاره به اینکه ۳۷۵ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان داریم، اظهار داشت: از این میزان ۳۳۳ روستا به اینترنت پرسرعت متصل شده اند.

وی ادامه داد: ۹۳ درصد روستاهای استان پوشش اینترنت دارند که ۸۸ درصد آن مطلوب است و ۵ درصد باقی مانده نیاز به ارتقا دارند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام با اشاره به اینکه استان ایلام از لحاظ درصد روستاهای متصل شده در دولت سیزدهم رتبه چهارم را دارد، بیان کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان سال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

وی از افزایش دو ترابایتی ظرفیت پهانی باند ورودی استان خبر داد و گفت: در دولت سیزدهم با اقدامات زیرساختی صورت گرفته افزایش ۱۷ درصدی پوشش ارتباطی استان را شاهد هستیم.

کریمی افزود: در طول یک‌سال گذشته ۶۵ روستای استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده و با رشد ۱۷ درصدی استان را در رتبه چهارم کشور از حیث درصد روستاهای متصل شده در دولت سیزدهم قرار داده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =