کد خبر: 11067
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
گوجه فرنگی

مدیرتعاون روستایی جنوب استان کرمان از خرید ۱۱ هزار و ۱۰۹ تن محصولات کشاورزی این منطقه در قالب خرید حمایتی و توافقی خبر داد.

به گزارش روستانیوز به نقل از ایرنا، احمد مشایخی به عملکرد این مجموعه از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره و محصولات خریداری شده طرح حمایتی را شامل گوجه فرنگی و طرح حمایتی را شامل گندم بذری، شکر، گوشت،  برنج و پیاز اعلام کرد.

وی با بیان اینکه در قالب خرید حمایتی هفت هزار و ۸۰۰ تن گوجه فرنگی از کشاورزان منطقه جنوب کرمان خریداری شد، از پرداخت مطالبات گوجه کاران هفت شهرستان جنوبی استان کرمان به طور کامل خبر داد.

مدیر تعاون روستایی جنوب کرمان از خرید توافقی شبکه(پیاز و گندم) به میزان سه هزار و ۳۰۹ تن در این منطقه خبر داد و گفت:  ۲۲۵ تُن محصولات کشاورزی جنوب کرمان در غرفه‌های دائم و موقت به ارزش ۹۱۲ میلیون تومان عرضه شد.

وی هدف از تشکیل  شبکه تعاون روستایی را گسترش و تقویت تعاون و توسعه عملیات اقتصادی، تولید، بازاریابی دانست و بازرگانی و خدمات تعاونی در روستاها و نیز بالا بردن کیفیت تولیدات و امکان رقابت در بازار از طریق کاهش هزینه و افزایش بهره‌برداری را از دیکر خدمات این سازمان برشمرد.

مشایخی از توزیع ۱۶هزارتُن آرد خام، ۲۹میلیون لیتر انواع مواد سوختی و فرآورده‌های نفتی، ۲هزار و ۵۸۳ تن بذور اصلاح شده گندم و سه هزار و ۷۰۰تن کود شیمیایی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان طی سال جاری خبر داد.

وی از صدور ۷۸۵ فقره پروانه و تمدید۳۰۹ فقره فعالیت نظام صنفی و رفع تصرف ملک اتحادیه کهنوج توسط سازمان تعاون روستایی جنوب کرمان طی سال جاری خبر داد.

وی برگزاری ۴۵ نشست کنترل و نظارت، اجرای سیستم یکپارچه مالی ۶۸ تعاونی، حسابرسی عملیاتی ۴۲تعاونی، برگزاری مجمع ۲۳ تعاونی، برنامه پذیر نمودن ۱۳ تعاونی و تولید و انعکاس اخبار و اطلاعات سازمان در سایت و پایگاههای خبری از دیگر اقدامات سازمان تعاون روستایی جنوب کرمان است.

مدیرتعاون روستایی جنوب کرمان میزان اراضی تحت پوشش این سازمان را ۵۵ هزار هکتار اعلام کرد و این اراضی را تحت پوشش تعاونی های تولید و سهامی زراعی دانست.

وی از اجرای طرح آبیاری نوین در سطح ۶۷۵ هکتار از اراضی تحت پوشش سازمان تعاون روستایی منطقه جنوب کرمان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۸۵هکتار افزایش سطح تحت پوشش بهره برداری در منطقه جنوب کرمان انجام شده است.  

مشایخی با بیان اینکه سازمان تعاون روستایی جنوب کرمان از سال ۱۳۷۵ به صورت مستقل از مرکز استان فعالیت می کند، از پوشش ۲۹ شرکت تعاونی روستایی،۲۳ شرکت تعاونی تولید، ۹شرکت تعاونی روستایی زنان و ۳۷ فروشگاه مواد سوختی خبر داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =