کد خبر: 8646
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
زیارتی نصرآبادی

رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از ارزیابی عملکرد آموزشی استانها و اعلام استان های برتر آموزش کارکنان شهرداری ها و دهیاری های کشور خبر داد.

به گزارش روستانیوز به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، زیارتی نصرآبادی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: طبق ارزیابی صورت گرفته در حوزه آموزش کارکنان شهرداری ها، استانهای تهران، یزد، هرمزگان، آذربایجان غربی و مرکزی رتبه برتر را کسب نموده اند.
وی اضافه کرد: در حوزه آموزش کارکنان دهیاری ها، استانهای یزد، گلستان، خراسان رضوی، زنجان و فارس رتبه های برتر کشور را کسب نموده اند.
زیارتی در ادامه توضیح داد: شاخص های ارزیابی استانها شامل؛ سرانه آموزش، تطابق برنامه با عملکرد، سفرهای آموزشی، آموزش مکاتبه ای و مجازی، آموزش هماهنگ با شوراها، اجرای دوره های ابلاغی مصوب کمیته راهبری و توانمند سازی آموزش سازمان، برگزاری کمیته اجرایی آموزش، پیگیری و همکاری مدیرکل و مسئول آموزش بودند که بر اساس این شاخص ها دفاتر امور شهری و شوراها و دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری ها رتبه بندی شدند.
وی ادامه داد: ارزیابی های انجام گرفته از برنامه های آموزشی دفاتر امور شهری و شوراها و دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری ها در سال ۱۳۹۸ و شش ماهه اول سال جاری انجام پذیرفت.
وی همچنین یاداور شد: به استناد ماده ۶۲ قانون شهرداری و ماده ۵ اساسنامه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور مبنی بر ایجاد هماهنگی، پشتیبانی مالی، فنی و آموزشی از شهرداری ها و سازمان های وابسته و دهیاری ها، یکی از وظایف کلیدی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور توانمندسازی نیروی انسانی و آموزش کارکنان شهرداری ها و دهیاری های کشور است و به منظور تحقق این ماموریت، مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی با هدف ارزش‌گذاری به جایگاه آموزش و تقدیر از دست اندرکاران حوزه های آموزش شهری و روستایی، هر سال اقدام به پایش، ارزیابی و سنجش عملکرد آموزشی استان ها می نماید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =