روستای صحت‌آباد

دهیار روستای صحت‌آباد اشتهارد البرز اوقافی‌بودن پلاک ۲۰۹ این روستا را یکی از معضلات آن عنوان کرد و گفت: این پلاک یک چهارم مالکیت است و با اوقاف مشاع است و باعث ایجاد مشکلاتی برای کشاورزان و اهالی شده. در بخش‌هایی نیز کشاورزان و خریداران غیر بومی با این موضوع مشکل دارند و در کل باعث مهاجرت اهالی از این منطقه می‌شود.

مجید نجار در گفت‌وگو با روستانیوز یکی دیگر از مشکلات روستا را کمبود آب شرب عنوان کرد و افزود: با وجود دو حلقه چاه عمیق متأسفانه کمبود آب در منطقه وجود دارد و شورا و دهیاری معمولاً در این مورد زیر سوال هستند. در همین راستا موضوع را به آبفای شهری اطلاع داده‌ایم که حفر یک حلقه چاه دیگر برای رفع این مشکل مدنظر است.
وی ادامه داد: بخشی از اهالی روستا و حتی دامداران با توجه به مشکلات یادشده به شهر کوچ کردند.
نجار با بیان این‌که دامداران روستا برای گسترش فعالیت خود با مشکل مواجه هستند، گفت: بارها در نامه به منابع طبیعی درخواست کردیم که زمین‌های اطراف روستا را آزاد و به دامداران واگذار کند تا دامداران بتوانند فعالیت خود را توسعه دهند و موجب ایجاد اشتغال برای جوانان روستا شوند که ترتیب اثری داده نشد.

مشکلات برطرف نشود، اهالی مهاجرت می‌کنند
وی با اشاره به این‌که در خصوص طرح هادی روستا نیز مشکلاتی وجود دارد، افزود: اگر به مشکلات رسیدگی نشود، اهالی بومی به شهر مهاجرت می‌کنند. اکنون در تغییر کاربری بخشی از روستا در طرح هادی جدید نیز مشکلاتی وجود دارد که نیاز به بررسی بیش‌تر دارد. 
دهیار روستای صحت‌آباد اشتهارد با اشاره به جمعیت این روستا گفت: ۳۵۰ خانوار با جمعیت بالغ بر یک‌هزار و۳۲۴ نفر در روستا ساکن هستند؛ البته این جمعیت بومی روستا هستند و می‌توان گفت جمعیت بیش از این است و افاغنه زیادی نیز در روستا سکونت دارند.
نجار در مورد شغل اهالی نیز گفت: بخشی از اهالی روستا به دامداری و کشاورزی مشغول و بخشی نیز کارگران شهرک صنعتی اشتهارد هستند؛ البته برخی نیز تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند.
وی به امکانات رفاهی روستا نیز اشاره کرد و گفت: روستا دارای سالن ورزشی بدنسازی، خانه ورزش و سالن ایروبیک برای استفاده خانم‌ها است که اکنون با توجه به شرایط کرونا بسته است. همچنین سالن ورزشی چند منظوره نیز در حال ساخت است که سال آینده تکمیل خواهد شد. از نظر امکانات درمانی هم خانه بهداشت در روستا وجود دارد که دو روستای مرادتپه و صحت‌آباد از آن استفاده می کنند. مدرسه نیز تا مقطع راهنمایی در روستا وجود دارد.
نجار در پایان از اداره ارتباطات سیار البرز برای رفع مشکل آنتن‌دهی موبایل در منطقه قدردانی کرد و گفت: در هفته‌های گذشته با پیگیری‌های صورت گرفته از طرف ارتباطات سیار دکل مخابرات نصب و مشکلات ارتباطی روستا برطرف شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =