کد خبر: 8353
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
خاوازی

ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان از سفر وزیر جهاد کشاورزی یا معاون وی در ایام برداشت خرما به دشتستان خبر داد.

به گزارش روستانیوز به نقل از فارس، ابراهیم رضایی در خصوص مصوبات دیدار شب گذشته با وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در دیدار شب گذشته از وزیر جهاد کشاورزی جهت حضور در ایام برداشت خرما در دشتستان دعوت کردم که هرچند معذوریت‌هایی به خاطر کرونا وجود دارد ولی قرار شد که میزبان وی یا معاون وزیر باشیم.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: احیای اداره کل نخیلات، اصلاح شیوه آب‌رسانی، موضوع قرص برنج، جاده بین مزارع، زهکشی نخیلات، مشکلات کشت و برداشت گوجه‌فرنگی و گوشت موضوعاتی بود که در این دیدار مطرح شد.

وی افزود: شرایط بغرنج نخل داران دشتستانی، حل مشکل قیمت خرما، مکانیزه کردن نخل داری، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی، اصلاح نخیلات درجه‌دو و سه، برقی کردن چاه‌های کشاورزی و ... از دیگر مواردی بود که برای حل آن رایزنی و گفتگو شد.

رضایی با اشاره به قول‌های وزیر جهاد کشاورزی، عنوان کرد: رونق صادرات خرما، افزایش سهمیه گنجاله استان، سرمایه‌گذاری در حوزه پشتیبانی از ساخت سردخانه و انبار مرغ در استان، ایجاد کارخانه تولید کود در دشتستان، پیگیری طرح‌های آبخیزداری مواردی بود که کاظم خاوازی قول پیگیری و پشتیبانی از برخی موارد مطرح‌شده را داد.

نماینده دشتستان خاطرنشان کرد: این آغاز یک پیگیری و تعامل با وزارتخانه جهاد کشاورزی برای حل مشکلات کشاورزان عزیز و زحمتکش دشتستان بود. وزیر جهاد کشاورزی نیز از جلسات مشترک برای حل کشاورزان دشتستان و استان بوشهر استقبال کردند و قرار شد که این جلسات مشترک ادامه یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =