زعفران گل

کشت زعفران در استان همدان سابقه‌ای ۱۵ ساله دارد اما با توسعه کشت این گیاه با ارزش ضمن حفظ بیشتر آب در بخش کشاورزی به توسعه اشتغال استان کمک و ارزآوری محصولات افزایش خواهد یافت.

به گزارش روستانیوز به نقل از مهر، همدان به لحاظ ظرفیت‌های بخش کشاورزی استانی نامدار در کشور و به ویژه غرب کشور است و سرآمدی آن در تولید برخی محصولات کشاورزی قابل توجه است.

بارها و در گزارش‌های متعدد عنوان کرده‌ایم که استان همدان به‌دلیل پتانسیل‌های خاص و شرایط آب‌وهوایی، وجود باغبانان و کشاورزان سخت‌کوش و شرایط جغرافیایی مناسب منطقه‌ای مستعد برای سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در این بخش است تا جایی که حتی محصولاتی که به نظر می‌رسید به بار نشاندن درختان آن در همدان ممکن نیست هم با تلاش کارشناسان این بخش ثمربخش شده‌اند.

طی سال‌های اخیر موضوع کمبود آب و ضرورت استفاده بهینه آب در بخش کشاورزی بهره برداران این بخش را به سمت کشت محصولات کم آب بر هدایت کرده و از آنجایی که کارشناسان در ارائه مشاوره به کشاورزان نقش مهمی دارند سعی بر آن بوده محصولاتی که ارزآوری مناسبی به همراه دارند به کشاورزان معرفی شود.

همدان در حال حاضر قطب تولید گشنیز کشور است

محصولات باغی را که کنار بگذاریم بخش عمده‌ای از محصولات کم آب بر استان همدان متوجه گیاهان دارویی است به طوری که همدان در حال حاضر قطب تولید گشنیز کشور است و در زمینه تولید رازیانه و گل محمدی نیز رتبه دار کشور شده اما در این گزارش به ذکر اقدامات انجام شده برای تولید محصولی می‌پردازیم که شاید تا چند سال قبل انحصار آن در اختیار استان خراسان بود و کسی فکر نمی‌کرد زعفران در همدان نیز به بار بنشیند.

زعفران از جمله محصولاتی است که امکان کشت آن در اکثر مناطق استان همدان وجود دارد و می‌تواند در کنار اشتغال‌زایی، سود و سرمایه بزرگی را نصیب استان همدان کند.

به اعتقاد کارشناسان با توجه به مشکل کم‌آبی طی سال‌های اخیر، زعفران محصول بسیار مناسبی است که کشاورزان برخی از مناطق از جمله استان همدان می‌توانند، با تغییر الگوی کشت، این محصول باارزش را کاشته و به درآمد مطلوبی برسند چراکه زعفران در مقابل گرما و سرما مقاومت خوبی دارد و جایگزین مناسبی برای محصولاتی با آبیاری فراوان است.

نیاز آبی کم از مهم‌ترین مزایای کشت زعفران است

کارشناس کشاورزی استان همدان با بیان اینکه نیاز آبی کم از مهم‌ترین مزایای کشت زعفران است، گفت: طی سال‌های اخیر شاهد افزایش کشت این محصول در برخی از شهرستان‌های استان همدان بوده‌ایم.

نسرین دانشمند با اشاره به درآمدزایی بالای این محصول، گفت: در صورت توسعه کشت زعفران در مناطق مستعد استان همدان شاهد درآمدزایی قابل توجه کشاورزان نیز خواهیم بود.

وی آب‌وهوای مطلوب همدان را برای کشت این محصول مناسب دانست و با بیان اینکه زعفران می‌تواند، جایگزین مطلوبی برای محصولاتی باشد که نیاز بالایی به آبیاری دارند، گفت: در برخی شهرستان‌های استان همدان از آنجا که شرایط کشت زعفران وجود دارد زعفران کارانی از استان خراسان به همدان آمده و این محصول را پرورش می‌دهند.

وی با اشاره به مزایای متعدد کشت زعفران، عنوان کرد: زعفران از گیاهان با مصرف کم آب است و مزیت‌های بسیاری دارد ضمن اینکه دوره رشد این گیاه و فیزیولوژی آن به‌گونه‌ای بوده که از بارش‌ها برای تأمین نیاز آبی خود استفاده می‌کند.

دانشمند بر تلاش برای افزایش سطح زیر کشت زعفران در استان همدان تاکید کرد و ادامه داد: سطح زیر کشت زعفران در استان افزایش و کشت در همدان، فامنین و ملایر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه کشت زعفران بسیار خوب است، یادآور شد: فردی که یک سرمایه اولیه به خرید پیاز زعفران اختصاص می‌دهد، حداقل هفت سال آن پیاز در زمین بوده و بعد از سه سال ممکن است این پیاز چند برابر شده و می‌تواند سطح زیر کشت را گسترش داده و یا حتی فروش پیاز داشته باشد.

نباید کشاورزی استان همدان را به کشت چند محصول خاص محدود کرد بلکه باید با کشت‌های جدید ظرفیت‌های استان همدان را سنجیداین کارشناس بخش کشاورزی استان همدان با بیان اینکه نباید کشاورزی استان همدان را به کشت چند محصول خاص محدود کرد بلکه باید با کشت‌های جدید ظرفیت‌های استان همدان را سنجید، گفت: زمانی کسی حتی به ذهنش هم خطور نمی‌کرد که زعفران در همدان کشت شود اما اکنون همدان در این زمینه حرف برای گفتن دارد.

صحبت‌های کارشناسان بخش کشاورزی موید این واقعیت است که کشت زعفران می‌تواند در استان همدان بیش از این پا بگیرد و کم کم همدان هم به جمع استان‌های مطرح در زمینه تولید این گیاه با ارزش که به طلای سرخ شهره است بپیوندد.

هر چند نباید انتظار داشت ره چند ساله‌ای که استان‌های مطرح در زمینه کشت این محصول طی کرده‌اند در مدتی کوتاه طی کنیم اما به هر حال کار را از هر کجا شروع کنیم برنده‌ایم.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی همدان در همین خصوص پیرامون اقدامات صورت گرفته برای توسعه کشت زعفران در استان همدان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: همدان و شرایط اقلیمی این استان امتیازات لازم برای کشت زعفران را ایجاد کرده است.

حجت الله شهبازی با تأکید بر اینکه از گذشته‌های دور حاشیه زاگرس و دامنه الوند منشأ کشت زعفران بوده است، افزود: در سال‌های اخیر در زمینه توسعه کشت این محصول وارد کار شده‌ایم، به‌نوعی که سطح زیر کشت این محصول که در سال ۸۳ برابر ۱۶ هکتار بوده در سال گذشته به ۲۱۵ هکتار رسیده است.

میزان تولید محصول زعفران در استان همدان در دوره ۱۵ ساله از ۵۲ کیلوگرم در سال به ۷۰۰ کیلوگرم در سال رسیده استشهبازی با بیان اینکه این کشت و کار به‌صورت محدود بوده و از سال ۸۳ تا ۹۸ سطح زیر کشت از ۱۶ هکتار به ۲۱۵ هکتار رسیده است، افزود: میزان تولید محصول زعفران در استان همدان در این دوره ۱۵ ساله از ۵۲ کیلوگرم در سال به ۷۰۰ کیلوگرم رسید.

وی با بیان اینکه کشت زعفران در استان همدان از شهریورماه آغاز می‌شود و پس از کاشت تا پایان ماه یک مرتبه آبیاری لازم دارد و در مهرماه نیز اگر بارندگی صورت نگیرد یک مرتبه آبیاری انجام می‌شود، گفت: استان همدان در زمینه مناسب قدم برداشته است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود میزان کشت زعفران در استان همدان طی سال جاری به ۲۷۰ هکتار برسد و میزان تولید محصول زعفران در استان همدان را از ۷۰۰ کیلوگرم در سال گذشته به ۸۷۰ کیلوگرم در سال جاری برساند، گفت: این عدد قابل توجه است.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی همدان به افزایش ۴۰۰ کیلویی تولید زعفران طی چهار سال اخیر اشاره کرد و ادامه داد: گسترش سطح زیر کشت و تولید زعفران در استان همدان به‌شدت افزایش یافته و ادامه خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود در سال جاری تولید قابل توجه باشد.

وی در این زمینه از تلاش‌های صورت‌گرفته برای برندسازی زعفران همدان در سطح بین‌المللی خبر داد و گفت: برندسازی زعفران همدان را دنبال می‌کنیم تا بتوانیم زعفران همدان را با برند خودمان در کشور عرضه کنیم.

ناگفته پیداست که کاشت، داشت و برداشت زعفران، بسیار سخت و هزینه‌بر است اما به علت سودآوری و نیز حمایت‌های دولت از طرح‌های اقتصادی کشاورزی با رویکرد کشت کم آب، کاشت زعفران از بسیاری جهات از سایر محصولات کشاورزی از توجیه اقتصادی مناسبی در همدان برخوردار است.

زعفران برای پرورش نیاز چندانی به آب ندارد و در بیشتر مواقع آب باران کفاف آن را می‌دهد و به نوعی گیاهی چند ساله است به طوری که با هر بار کاشت پیاز زعفران، می‌توان چندین بار از آن برداشت کرد ضمن اینکه به ازای هر هکتار مزرعه زعفران برای دو تا سه نفر اشتغال ایجاد می‌شود بنابراین می‌توان از این ظرفیت برای توسعه اشتغال استان در سالی که جهش تولید نام گرفته بهره بیشتری برد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =