4534

نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: مهمترین راهبرد دانشگاه آزاد اسلامی راهبری فکری و فرهنگی است.

به گزارش روستانیوز، حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی حیدری در جمع اصحاب رسانه گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان در راستای راهبری و پیشرفت فرهنگی سه ضلع حمایت، هدایت و نظارت را تعریف کرده که منجر به تقویت فرهنگ دانشگاهیان شده است.

وی بیان داشت: به منظور پیشبرد راهبرد فکری و فرهنگی، نیاز است از مجموعه ارزشی دانشگاه اعم از دانشجویان، اساتید و کارکنان تجلیل شود و از فعالیت‌های علمی پژوهشی و آموزشی آنان تقدیر گردد.

این مقام مسئول در ارتباط با نقش خبرنگاران ادامه داد: خبرنگاران در حوزه شناخت دشمن شناسی و مواضع آن می توانند تاثیرگذار باشند و با انعکاس واقعیت ها نقش مهمی را ایفا کنند.

وی با اشاره باینکه دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی است، بیان کرد: در این دانشگاه مفهوم مولود انقلاب بودن به این معناست که هر کار ارزنده و ساختار ارزشمندی که در جامعه تاثیرگذار باشد، برای مجموعه نظام انقلاب امتیازی عظیم محسوب می شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اصفهان ادامه داد:کرسی‌های آزاد اندیشی مختلفی در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و غیره در دانشگاه‌های آزاد استان اصفهان برپا شده که در آن دانشجویان می‌توانند بدون هیچ محدودیتی نظرات خود را بیان کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی حیدری در خصوص تعداد واحدهای دانشگاهی گفت: در استان اصفهان 28 واحد دانشگاهی داریم که برخی از این واحدها به طور جامع همه رشته‌ها را پوشش می‌دهد.

 وی اضافه کرد: 2 دانشگاه جامع خوراسگان و نجف آباد از دانشگاه‌های اصلی استان و همچنین از مراکز علمی مهم در کشور محسوب می‌شوند که تنها دانشگاه خوراسگان بالای 400 عضو هیئت علمی و بیش از 18 هزار دانشجو دارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان افزود: همچنین 3 دفتر معاونت نهاد نمایندگی در واحدهای نجف آباد، خوراسگان و خمینی شهرفعال هستند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به فرمایشات و راه حل‌های رهبر معظم انقلاب در رفع مشکلات دانشگاه‌ها اظهار داشت: پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری از دانشگاه ها اصلی ترین ماموریت است که با توجه به ترسیم نقشه راه جامعه دانشگاهی توسط مقام معظم رهبری دنبال می شود.

این مقام مسئول افزود:  در دانشگاه آزاد این رویکردها و خط مشی‌ها با نگاهی ویژه به جنگ نرم دنبال می‌شود چرا که رهبر معظم انقلاب بارها به دانشگاهیان خطر جنگ نرم دشمن علیه جامعه اسلامی را گوشزد کرده‌اند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره جنگ نرم بیان داشت: رهبری اساتید را فرماندهان جنگ نرم و دانشجویان را افسران جنگ نرم می خوانند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: کرسی‌های آزاد اندیشی مختلفی در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی  در دانشگاه‌های آزاد استان برپا شده که در آن دانشجویان می‌توانند بدون هیچ محدودیتی نظرات خود را بیان کنند.

 حجت الاسلام حیدری ادامه داد: همچنین برگزاری این کرسی‌های هم‌اندیشی بستری مناسب جهت تکریم و پاسداشت از نیروهای ارزشی دانشگاه اعم از دانشجویان، اساتید و کارکنان است.

این مقام مسئول دانشگاهی گفت: اساتید نقش موثری در جامعه و شکل گیری شخصیت دانشجویان برعهده دارند و ارتقاء سطح دانش و آگاهی های موثر در دانشگاه ها از وظایف اساتید است، از این رو توجه ویژه به این قشر مهم است.

وی ادامه داد: البته این کرسی‌های آزاد اندیشی نباید محفلی برای تبلیغ جریان‌های فکری و سیاسی باشد. دانشگاه جای سیاسی‌کاری نیست و بنابر گفته رهبر معظم انقلاب، همه دانشجویان، کارکنان و اساتید باید بصیرت سیاسی داشته باشند تا دچار انحراف از مسیر علمی و عملی خود نشوند.

وی ادامه داد: تشکیل شورای راهبردی دفتر نهاد از اقدامات مهم و موثر در دو سال گذشته در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی در استان اصفهان است که با تشکیل این شورا موفق شدیم بیش از پیش نقاط ضعف و قوت و همچنین تهدیدها و فرصت‌های پیش روی خود را شناسایی کنیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: همچنین هیئت فرهنگی مذهبی مصباح‌الهدی از جمله فعالیت‌های نهاد دانشگاه آزاد بود که مورد توجه بسیاری از اساتید و دانشجویان قرار گرفت.

حجت الاسلام حیدری بیان داشت: هیئت مصباح‌الهدی در ایام شیوع ویروس کرونا فراخوان اهدای 313 بسته حمایتی و معیشتی را به نیابت از یاران امام زمان(عج) داد تا در رزمایش ملی کمک مؤمنانه حضور فعالی داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =