کد خبر: 8271
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
گوار

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام، گفت: ۴۵۷ هکتاراز اراضی کشاورزی ایلام به کشت گیاه گوار اختصاص یافت.

به گزارش روستانیوز به نقل از فارس، علیرضا طولابی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام، گفت: در راستای مدیریت مصرف آب برای نخستین بار در سطح ۴۵۷ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان‌های مهران، ملکشاهی، دهلران( مرکزی، دشت عباس، جلیزی، بیات، چم هندی) گیاه گوار کشت شد.

وی افزود: با توجه به اینکه این گیاه از توجه اقتصادی مناسبی برخوردار است مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته و همچنین اراضی حوزه‌ی دهلران بیشترین سطح زیر کشت را داشته است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار کرد: هر کیلو بذر و محصول این گیاه در بازار به مبلغ ۴ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رود و خرید آن به صورت تضمینی انجام می‌شود.

اثر کاهندگی چربی خون و قند خون

وی تصریح کرد: گیاه گوار گیاهی است بومی منطقه هند است و اثر کاهندگی چربی خون و قند خون را دارد و در درمان سرگیجه، تعویق گرسنگی و تشنگی نیز موثر است.

طولابی ادامه داد: دوره رشد این گیاه از موقع کشت تا برداشت به مدت یکصد روز است؛ به طور متوسط دو تن در هکتار تولید دارد و تاریخ کشت این محصول از اوایل تیرماه آغاز شده و تا اواخر تیر ماه خاتمه می‌یابد؛ پیش بینی می‌شود زمان آغاز برداشت این محصول اوایل آبان تا اواخر آبان ماه ادامه یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =