کد خبر: 8264
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
6529

مدیرکل بازرسی استانداری لرستان با بیان اینکه دستگاه‌های اداری حق طرح دعاوی بر علیه همدیگر در دستگاه قصایی را ندارند گفت: باید نظارت جدی بر عملکرد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها انجام گیرد.

به گزارش روستانیوز به نقل از تسنیم، خدانظر دریکوند ظهر امروز در جلسه شورای اداری که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد با اشاره به اینکه در سند توسعه استان سهم هر شهرستان مشخص است اظهار داشت: همه مدیران شهرستانها، طبق قانون خدمات کشوری موظف به اجرا کردن سند توسعه هستند و باید در ابتدای هر سال برنامه عملیاتی خود را طی یک تفاهم نامه‌ای به امضای فرماندار برسانند و مبنای ارزشیابی پایان سال مدیران اجرای این برنامه‌ها قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون مدیران کل موظف هستند که نصف نمره ارزشیابی مدیران شهرستانی را از فرماندار آن شهرستان بگیرند افزود: بسیاری از مدیران شهرستانی هنوز سند توسعه استان را ندیده و شاخص‌های آن را مطالعه نکرده‌اند که این ضعف کل استان است و فقط مختص پلدختر نیست‌که انتظار داریم هر مدیری پیگیری کرده و سهم شهرستانش از آن شاخص‌ها را ببیند و در برنامه عملیاتی آن را به کار بگیرد.

مدیرکل بازرسی استانداری لرستان عنوان کرد: اگر مدیران شهرستان حواسشان نباشد ممکن است اعتباراتشان به سمت ادارات یا شهرستان‌های دیگر بروند.

وی بیان کرد: شورایی در استانداری به نام شورای حل اختلاف دستگاه‌های اداری وجود دارد که طبق قانون هیچ دستگاهی حق طرح دعاوی بر علیه دستگاهی دیگر در محاکم قضایی را ندارد و باید اختلافات در شورای حل اختلاف مطرح بشود.

دریکوند گفت:روزهای دوشنبه هر هفته ملاقات مردمی است و مدیران باید در این روز در ادارات حضور داشته و دسترس مردم باشند تا حرف آنها را شنیده و پیگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه باید نظارت جدی بر عملکرد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها صورت بگیرد تصریح کرد: علیرغم اعتبارات خوبی به دهیاری‌ها داده می‌شود ولی کار صورت نمی‌گیرد که سبب نبود نظارت ما ۱۰۰میلیارد تومان را به دولت برگرداندیم و اگر نظارت بود نباید این اعتبارات در برخی پروژه‌ها هزینه بشود.

مدیرکل بازرسی استانداری خاطرنشان کرد: مدیران کل روزانه در استانداری حضور داشته و از طریق سامانه ارتباطات مردمی دولت یا سامد(۱۱۱)با مردم در ارتباط هستند و انتظار دارم که مدیران این سامانه را به مردم معرفی کرده و روزی که مدیران کل پاسخگوی مردم هستند اعلام شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =