کد خبر: 7994
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
امیر خسروانی

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه گفت: دولت تدبیر و امید از ابتدای روی کار آمدن تاکنون سالانه ۱۰۰ میلیارد تومان برای عمران و آبادانی به دهیاری‌های روستاهای استان اختصاص داده است.

به گزارش روستانیوز، امیر خسروانی، افزود: اعتبارات دهیاری‌ها از حدود ۱۵ میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۱۰۰ میلیارد تومان در سال‌های گذشته رسیده که این اعتبار برای کارهای عمرانی، خدماتی و رفاهی در روستاها هزینه شده است.

وی اضافه کرد: توجه به روستاها و توسعه زیرساخت های روستایی از مهمترین اولویت های دولت های یازدهم و دوازدهم است و خوشبختانه اقدامات خوبی تاکنون انجام شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه ادامه داد: از ابتدای پیروزی انقلاب و تا قبل از دولت یازدهم تنها ۲۱۳ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند بود که این مهم در هفت سال گذشته دولت تدبیر و امید به یک هزار و ۴۷۰ روستا رسیده و موجب تثبیت جمعیتی روستاها شده است.

خسروانی اظهار داشت: دولت برای اشتغال پایدار روستایی ۱.۵ میلیارد دلار اختصاص داده که در تمامی دولت های قبل و بعد از انقلاب سابقه نداشته و سهم استان کرمانشاه نیز از این تسهیلات ارزان قیمت ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که در جایگاه چهارم کشوری قرار دارد.

وی گفت: زلزله ویرانگر ۲۱ آبان ۹۶ نیز موجب شد تا ۶۰۰ میلیارد تومان دیگر از منابع تسهیلاتی با نرخ سود چهار درصد به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اختصاص پیدا کند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه افزود: پرداخت این تسهیلات، توسعه زیرساخت های اشتغال، تثبیت اشتغال و رونق تولید را به دنبال داشته است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =