کد خبر: 7369
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
برنج

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به رشد ۸.۸ درصدی توسعه کشاورزی و اثرگذاری آن در رشد شاخص‌های اقتصادی کشور، گفت: مازندران می‌تواند برنج 25 میلیون ایرانی را تامین می‌کند.

به گزارش روستانیوز به نقل از گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، مجید بهادری در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران درباره فعالیت های بخش کشاورزی در این استان، اظهار کرد: نقش مهم کشاورزی در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور بر کسی پوشیده نیست و کشاورزی به عنوان یک بخش پویا و فعال نقش خود را به خوبی در کشور ایفا کرده است.
 
وی ادامه داد: با توجه به تحریم‌هایی که چند سال اخیر در کشور وجود داشت، کشاورزی، پویایی و فعالیت خود را حفظ کرد و یکی از اقتصادی‌ترین بخش‌های فعال در کشور شناخته شده است.
 
بهادری با بیان اینکه کشاورزی در کشور طی دو سال پیاپی توانسته در حوزه اقتصاد مقاومتی رتبه نخست را کسب کند، گفت: رشد ۸.۸ درصدی توسعه کشاورزی منجر شد، شاهد رشد ۱.۱ درصدی شاخص اقتصادی کشور باشیم و این موضوع به اثربخشی بخش کشاورزی در اقتصاد، معیشت، تولید و امنیت غذایی برمی‌گردد.
 
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران به سطح زیرکشت ۲۱۴ هزار هکتاری برنج و تولید یک میلیون و ۴۲۰ هزار تنی این محصول در استان اشاره و خاطرنشان کرد: با این میزان تولید توانستیم غذای ۲۵ میلیون ایرانی را تامین کنیم.
 
بهادری شهرستان قائمشهر را کانون صنعت مرکبات مازندران یاد کرد و افزود: این شهرستان با سطح زیرکشت ۱۵ هزار و ۲۰۰ هکتاری و فعالیت ۱۷۶ واحدی سورتینگ توانسته مهد تولید و ذخیره‌سازی مرکبات کشور باشد.
 
وی تصریح کرد: شهرستان قائمشهر با ۱۴ هکتار گلخانه لیموترش به عنوان دهکده لیموترش کشور مطرح و این اقدام با سیاست‌های توسعه‌ای وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش بهره‌وری و درآمد اقتصادی همراه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =