کد خبر: 6625
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
حجت الاسلام مهدی ولایی برحق

مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز گفت: تمام روستاهای طالقان مسجد دارد.

به گزارش روستانیوز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام مهدی ولایی برحق، اظهار کرد: علی رغم اینکه طالقان به عنوان منطقه سفید از لحاظ درگیری با ویروس کرونا اعلام شده ولی هنوز تصیمی در خصوص بازگشایی مساجد و امکان مذهبی این شهرستان از سوی ستاد استانی مقابله  با کرونا گرفته نشده است.

وی ادامه داد: هر زمانی که ستاد استانی مقابله با کرونا دستوری مبنی بر بازگشایی مجدد مساجد و اماکن مذهبی نه تنها در طالقان بلکه در سایر شهرستان‌های استان ابلاغ کند، اطلاع رسانی لازم صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه برای بازگشایی مساجد و اماکن مذهبی ما هم منتظر تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا هستیم اظهار کرد: حفظ سلامت مردم از همه چیز مهمتر است و امیدواریم با کنترل درست این ویروس به زودی زندگی به روال عادی بازگردد.

این مسئول توضیح داد: مساجد شهرستان طالقان هنوز بازنشده‌اند و صرفا مساجدی که در طرح رزمایش مومنانه شرکت کرده اند، اقدام به جمع آوری و بسته بندی کمک‌های مردمی می‌کنند.

حجت الاسلام ولایی برحق گفت: البته مساجد این استان در حال حاضر اقدام به پخش اذان هم می‌کنند ولی نماز جماعت در آنها برگزار نمی شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز با اشاره به تعداد مساجد طالقان افزود: شهرستان طالقان ۸۴ پارچه آبادی دارد و در هر روستا یک مسجد ساخته شده است.

وی توضیح داد: با اعلام ستاد استانی مقابله به کرونا مبنی بر بازشدن مساجد، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مردم می‌توانند مجددا برای اقامه نماز به این پایگاه‌های مذهبی مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =