کد خبر: 6445
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
زنبورداری

 مدیرکل دفتر طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: توسعه بخش کشاورزی و بهبود زندگی روستاییان خصوصاً زنان روستایی یکی از مسائل اساسی برنامه‌های توسعه اقتصادی  است و به همین منظور توسعه نوغانداری یکی از اولویت‌های اصلی این سازمان به‌حساب می‌آید.

به گزارش روستانیوز، علیرضا قراگوزلو که در جلسه ستاد گرده‌افشانی زنبورعسل استان همدان گفت: طرح توسعه و گسترش صنعت نوغانداری (پرورش کرم ابریشم) به دلیل ظرفیت بالای اشتغال‌زایی و درآمدزایی در استان اجرا شده است.
وی افزود: همچنین در اردیبهشت ماه سال جاری پنج‌هزار سبد تخم نوغان نیز در بین متقاضیان توزیع خواهد شد و در سال گذشته نیز بیش از چهار هزار اصله و از سال ۹۴ تاکنون ۲۰ هزار اصله نهال توت در بین بهره‌برداران این استان توزیع شده است.
مدیرکل دفتر طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی استان همدان اظهار داشت: این سازمان برای گسترش صنعت نوغانداری در استان و یاری‌رسانی به بهره برداران این صنعت، طرحی را از سال ۹۴ آغاز کرده که شامل آموزش بهره‌برداران و نیز توزیع نهال توت و تخم نوغان در بین آن‌ها است.
قراگوزلو افزود: نوغانداری یا پرورش کرم ابریشم و تولید فرآورده‌های ابریشمی از جمله فعالیت‌های جانبی است که در کنار فعالیت‌های اصلی کشاورزان شهرستان، می‌تواند طی یک دوره کوتاه‌مدت (حدود ۴۰ روز) ضمن ایجاد انگیزه اقتصادی و اشتغال‌زایی برای بخشی از نیروی کار روستاها، درآمد مناسبی را برای روستانشینان فراهم کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =