کد خبر: 6441
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
مهندس سید محمد نظری

مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران از تسریع در عملیات تعریض و بهسازی بخشی از محور کندوان در محدوده مرزن آباد –دزدبن خبر داد و افزود : با تلاش شبانه روزی مجموعه عوامل چهارخطه نمودن این بخش از محور کندوان قطعه اول آن به طول ۲/۳ انشالله بزودی آسفالت و زیر بار ترافیک قرار خواهد گرفت.

به گزارش روستانیوز به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران ، مهندس سید محمد نظری که به اتفاق دکتر احمدی نماینده مردم نوشهر و چالوس، غلامی راد ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی، فرماندار چالوس و سایر مسئولین استانی و شهرستانی از نزدیک از روند تعریض و بهسازی این محور قرار گرفتند یادآور شد: محور کرج چالوس در محدوده مرزن آباد – دزدبن با بکارگیری شش اکیپ راهسازی مجزا بصورت همزمان و استفاده از ۷۰ دستگاه انواع ماشین آلات راه سازی در شش جبهه کاری سرعت بیشتری به خود گرفت.

در نشست مشترک مهندس نظری با مسئولین استانی و شهرستانی در فرمانداری نوشهر، موانع و مشکلات پروژه های حوزه راه و شهرسازی در نوشهر و چالوس از جمله راه دسترسی به بندر نوشهر، مسکن مهر و... و. مورد بررسی قرار و راهکارهای مناسبی برای برون رفت از این موانع و تسریع در روند اجرایی پروژه ها تصمیمات مناسبی اتخاذ گردید.

مهندس نظری با اشاره به اینکه ارتقاء و تعریض در محورهای مازندران نگاه ملی را می طلبد از عنایت وزارت راه و شهرسازی برای توسعه، بهسازی و ایمنی محورهای استان و نیز استاندار مازندران که طی مکاتبات متعدد با وزارت راه و شهرسازی و سازمان مدیریت برنامه ریزی داشته اند، قدردانی کرد.

وی تصریح نمود : یکی دیگر از محسنات توسعه جاده ها، رونق بخشی صنعت و بهره گیری مناسب کارخانجات از نهایت ظرفیت تولید خود می باشد.

با تخصیص 800 میلیارد ریال اعتبار: عملیات چهارخطه نمودن محورکندوان محدوده مرزن آباد به سمت دزدبن شتاب مضاعف گرفت

وی درخصوص مشخصات فنی این پروژه یادآور شد : تعریض و بهسازی بخشی از محور کندوان (محدوده خروجی شهر مرزن آباد به سمت محور کندوان) بطول ۱۵کیلومتر با اعتباری معادل ۱۳۵۰ میلیارد ریال در سه قطعه (قطعه اول به طول ۲/۳ ریاقطعه دوم به طول ۲/۷ و قطعه سوم به طول ۱۰ کیلومتر) در سال ۹۷ آغاز و امیدواریم با تامین و تخصیص اعتبارات مناسب در مدت زمان تعیین شده بهره برداری و زیر بار ترافیک قرار گیرد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان با تاکید بر لزوم توسعه زیرساخت های مازندران به منظور استفاده مطلوب از مواهب طبیعی و خدادادی، اظهار داشت: توسعه زیرساخت های این استان به ویژه جاده ها، در دستور کار دولت قرار دارد.

وی در خصوص محور کندوان عنوان نمود : راه تاریخی کندوان با قدمت بیش از ۷۰ سال تنها راه ارتباطی زمینی غرب استان بوده و در تمام فصل‌ها و روزهای سال به ویژه مناسبت‌ها و تعطیلات برای جابه‌جایی بار و به ویژه مسافر با وسعتی بسیار گسترده مورد استفاده بهره‌برداران سامانه حمل و نقل جاده‌ای قرار می‌گیرد.

مهندس نظری با اشاره به اهمیت محور کندوان اظهار داشت: وضعیت فعلی محور به‌گونه‌ای است که سطح سرویس جاده در ایام تعطیل بسیار پایین بوده و حتی در بسیاری از نقاط به علت عدم وجود شانه با عرض کافی، توقف یک اتومبیل به علت خرابی و... موجب انسداد کامل یک لاین و ایجاد راهبندان می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران خاطرنشان کرد: بدون شک توجه به بهسازی و بازسازی گذرگاه دیرپای کندوان که در زیربخش‌های متعدد صنعت حمل و نقل جاده‌ای تاثیرگذار است، نتایجی همچون توسعه گردشگری و اقتصاد محلی و افزایش نشاط اجتماعی خواهد داشت.

مهندس نظری ابراز امیدواری نمود : در پی رویکرد اخیر دانش بنیان و برنامه‌محور در وزارت راه و شهرسازی شاهد توجه بیشتر به توسعه و تعریض و بهبود سرویس‌دهی محور کندوان باشیم.

گفتنی است : عملیات تعریض و بهسازی محدوده مرزن آباد – دزدبن به طول ۱۵کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۱۳۵۰ میلیارد ریال از آذر ماه سال ۹۷ آغاز و با سرعت مناسبی در حال انجام می باشد.

همچنین عملیات تعریض و بهسازی ۵ کیلومتر از این محور نیز در طی سالیان گذشته به اتمام رسیده و در اختیار کاربران جاده ای می باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =