کد خبر: 6431
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
آسفالت جاده

مدیر کل راهداری و حمل و نقل و جاده‌ای استان اردبیل گفت: امسال در قالب "طرح ملی ابرار" ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی در این استان بهسازی، مرمت، شن‌ریزی و آسفالت خواهد شد.

به گزارش روستانیوز به نقل از ایرنا، علی رحمتی در جلسه برنامه‌ریزی طرح‌ها و اقدامات راهداری استان اردبیل در سال جدید افزود: از این مقدار ۴۸ کیلومتر در مرحله مناقصه و آماده آسفالت می‌باشد.

 وی اظهارداشت: همچنین در قالب "طرح ملی ابرار" بهسازی، شن‌ریزی و آسفالت راه ۱۶ روستا در شهرستان‌های اردبیل، گرمی، بیله‌سوار، مشگین‌شهر، خلخال و کوثر اجرا شده است. 

وی بیان‌کرد: پارسال برای اجرای طرح ملی ابرار در استان اردبیل ۹ هزار و ۸۰۰ میلیون ریال اختصاص یافته بود که امیدواریم امسال این رقم افزایش یابد.

وی گفت: اجرای طرح ابرار در استان تاثیر قابل‌توجهی در ارتقای ایمنی، کاهش تلفات رانندگی و تسهیل جابجایی بار و مسافر روستایی دارد.

رحمتی از اجرای پروژه کمربندی بیله‌سوار به طول چهار کیلومتر خبر داد و با اشاره به بازدید وزیر راه و شهرسازی از وضعیت خیابان اصلی شهر رضی افزود: پروژه روکش آسفالت مسیر یاد شده در حال سپری کردن مراحل مناقصه است. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام تاکید کرد و از فرمانداران شهرستان‌های استان خواست تا با تخصیص به موقع اعتبارات راهداران را در ارائه خدمات بهتر به مردم بیش از پیش یاری کنند.

استان اردبیل ۱۳۷ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.

از چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی استان اردبیل ۲ هزارو ۷۰۰ کیلومتر آسفالت و مابقی شنی و خاکی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =