کد خبر: 41507
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۱
هدف؛ تولید یکنواخت و صادرات پایدار است

وزیر جهادکشاورزی تولید یکنواخت و کم نوسان را هدف نخست وزارت جهادکشاورزی در محصولات اساسی عنوان کرد و نشاندن تولید داخل بر روی سکوی پایدار صادرات را دومین گام برای حفظ یکنواختی و اقتصادی شدن کشاورزی دانست و تامین مطمئن نیاز پایه - نهاده‌ها - را نشانه عزم مدیریت کلان کشاورزی برای جهش تولید خواند.

به گزارش روستانیوز به نقل از وزارت جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت در گفتگو با خبرنگار ما گفت: وزارت جهادکشاورزی در ۱۲ ماه منتهی به خرداد ۱۴۰۳ قدم‌های بزرگی برای تولید محور کردن رویدادهای مدیریتی، اجرایی و ستادی برداشته است.

وی افزود: در حال حاضر قرارگاه‌های امنیت غذایی محملی برای تصمیم‌های اجرایی در راستای تولید است و این مراکز تصمیم‌گیری، ماهیت تولید را جایگزین دغدغه‌های بازار مانند آنچه در سال گذشته بود، کرده‌اند.

نیکبخت بار دیگر تاکید کرد: هدف ما رساندن تولید داخل بر روی سکوی صادرات پایدار است و این اقدام را هم‌زمان با یکنواخت‌سازی تولید داخل به پیش می‌بریم و معتقدیم بازار داخل مطمئن و صادرات، در عرض هم حرکت می‌کنند و پشتیبان یکدیگرند.

وزیر جهادکشاورزی عمل به تعهدات حمایتی را نشانه عزم راسخ مدیریت کلان کشاورزی برای جهش تولید دانست و گفت: برخلاف مدت مشابه، در حال حاضر نهاده‌های مورد نیاز تولید برای شش ماه نخست سال تامین شده و برنامه اجرایی شش ماهه دوم با قوت در حال اجراست، یعنی؛ تولیدکننده دغدغه‌ای به جز تولید نداشته باشد.

نیکبخت با بیان این که تامین مطمئن نهاده، پایه تولید پایدار است، افزود: شاید در ادوار گذشته نیاز سالانه نهاده محقق می‌شد اما اطمینان‌بخشی به تولید کننده، تامین نهاده به میزان لازم در زمان و مکان مقرر است و این شرایط برای بهره‌برداران در حال حاضر مهیا شده است.

گفتنی است؛ براساس گزارش‌ها، تکافوی نهاده در سامانه بازارگاه، بهای آن را در بازار آزاد به زیر قیمت مصوب رسانده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =