کد خبر: 41490
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۴
همکاری‌های مشترک کشاورزی ایران و تاجیکستان تقویت می‌شود

در نشست مشترک معاونین وزارت کشاورزی‌ جمهوری تاجیکستان و جمهوری اسلامی ایران، بر تقویت همکاری‌های مشترک بین دو کشور تاکید شد.

به گزارش روستانیوز به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، در این نشست که معاون امور تولیدات‌گیاهی‌،‌ دامی‌ و شیلات؛ معاون وزیر در امور مکانیزاسیون و مدیر کل زراعت و باغبانی ‌وزارت کشاورزی تاجیکستان حضور داشتند، ابتدا اهداف سفر هیات ایرانی به تاجیکستان توسط معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی که در راستای تقویت همکاری حوزه‌های مختلف بخش کشاورزی، تشریح و تبیین شد.

نیازی شهرکی، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بخش کشاورزی جمهوری اسلامی ایران را بیان کر و گفت: ایران آمادگی دارد به کشور دوست و برادر خود تاجیکستان در زمینه‌های مختلف‌ بخش کشاورزی خدمات فنی و مهندسی ارائه کند.

در ادامه نشست، نظر بهادر مدیر کل امور زراعت و باغبانی وزارت کشاورزی تاجیکستان، گزارشی از ظرفیت‌های بخش کشاورزی‌ و همچنین برنامه و خدماتی که دولت تاجیکستان به کشاورزان ارائه می‌کند را بیان کرد.

در ادامه، نماینده سفارت بر ضرورت همکارهای مشترک دو دولت در بخش کشاورزی تاکید و تصریح کرد: سفارت تمام توانش را برای توسعه همکاری‌های طرفین و رفع‌ موانع موجود به خدمت می‌گیرد.

در خاتمه این نشست، با توجه‌ به‌ اعلام‌ آمادگی طرف تاجیکستانی مقرر شد از جانب معاونت آب و خاک وزارت جهادکشاورزی ایران دعوت رسمی از معاونین وزیر تاجیکستان برای آشنایی‌ از ظرفیت‌های بخش آب و کشاورزی و بازدید از کارخانجات تولید کننده تجهیزات آبیاری و کشاورزی به عمل آید.

همچنین مقرر شد پس‌ از آشنایی از ظرفیت‌ها و نیازهای طرفین‌، به منظور ادامه و تقویت همکاری‌مشترک، تفاهم‌نامه‌ای منعقد شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =