مدیرکل شیلات خوزستان، شرایط صدور مجوز را برای شناورهای فاقد مجوز در استان تشریح کرد.

به گزارش روستانیوز به نقل از مهر، مرتضی سوری عصر امروز دوشنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای در خصوص صدور مجوز صید برای شناورهای فاقد مجوز استان خوزستان بیان کرد: صدور هر گونه مجوز صید جدید برای متقاضیان، با توجه به ساختار ایجاد شده از طریق ثبت درخواست متقاضی در درگاه ملی مجوزها و طی فرایند قانونی متناسب با ظرفیت میزان مجاز برداشت از ذخایر آبزی به صورت تأیید محور انجام می‌شود.

مدیرکل شیلات خوزستان افزود: از جمله شرایط لازم در کاربرگ‌های مصوب برای صدور گواهی پیش نیاز فنی شناور قایق صیادی شرط رعایت ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شیلاتی به ویژه با رویکرد بهره‌برداری پایدار از منابع آبزی تصویب شده است.

وی ادامه داد: مطابق ماده ۱۴ قانون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آبزی جمهوری اسلامی و آئین‌نامه اجرایی قانون مذکور، باید ظرفیت و میزان مجاز بهره‌برداری از ذخایر آبزی (شرایط زمانی، مکانی، مقداری، روشی، گونه‌ای، ابزاری و تلاش صید آبزیان) توسط مرجع ذی‌صلاح یعنی مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور و پژوهشکده آبزی‌پروری آب‌های جنوب کشور در استان تعیین و برای اجرا به اداره کل شیلات استان ابلاغ شود.

مدیرکل شیلات خوزستان تصریح کرد: با وجود پیگیری‌های انجام شده اما تاکنون ظرفیت قابل برنامه‌ریزی از سوی پژوهشکده آبزی‌پروری آب‌های جنوب کشور در این خصوص برای استان خوزستان اعلام نشده است.

وی با بیان اینکه ساماندهی جامعه صیادی که مرزنشین و در دریاها فعالیت می‌کنند همواره بخش مهمی از دغدغه‌های مجموعه شیلات است، یادآور شد: در این خصوص نیز پیگیری‌های لازم در دست اقدام است و با توجه به فراهم شدن زمینه‌های لازم برای صدور مجوزهای صیادی، به محض احصای ظرفیت پایدار قابل بهره‌برداری از ذخایر آبزی موجود، از طریق مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، اقدامات لازم و فوری انجام خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =