کد خبر: 41425
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۰
صادرات ۳۴ میلیون یورو پسته ایران به اروپا در ۳ ماه

مرکز آمار اروپا اعلام کرد صادرات پسته ایران به اتحادیه اروپا در سه ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۱۷ درصدی به ۳۴ میلیون یورو رسیده است.

به گزارش روستانیوز به نقل از تسنیم، مرکز آمار اروپا (یورو استات) از صادرات 34 میلیون یورویی پسته ایران به اروپا در سه ماهه نخست 2024 خبر داد که این رقم با رشد 17 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

صادرات پسته ایران به اتحادیه اروپا در سه ماهه نخست سال میلادی گذشته 29 میلیون یورو اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش صادرات پسته با پوست ایران به اروپا در ماه‌های ژانویه تا مارس امسال با افت 3 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به 8.7 میلیون یورو رسیده است.

ایران در سه ماهه نخست 2023 بالغ بر 9 میلیون یورو پسته با پوست به اروپا صادر کرده بود.

صادرات مغز پسته ایران به اروپا در این دوره با رشد 26 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به 25.3 میلیون یورو رسیده است. ایران در سه ماهه نخست سال قبل 20 میلیون یورو مغز پسته به اروپا صادر کرده بود.

آلمان بزرگ‌ترین واردکننده پسته از ایران در سه ماهه نخست 2024 بوده است. از کل صادرات 34 میلیون یورویی پسته ایران به اروپا در این دوره 71 درصد برابر با 24.3 میلیون یورو مربوط به واردات آلمان از ایران بوده است.

ایران پس از آمریکا دومین صادرکننده پسته به اروپا در سه ماهه نخست 2024 بوده است. صادرات پسته آمریکا به اتحادیه اروپا در این دوره 243 میلیون یورو بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =