کد خبر: 40856
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۱

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی کشاورزی لرستان از شناسایی ۴۴ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی در این استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

به گزارش روستانیوز به نقل از مهر، سرهنگ مسلم مویدی اظهار داشت: هفت هزار و ۶۰۰ کیلومترمربع از اراضی باغی و زراعی استان از اول تا نهم فروردین در تعطیلات نوروزی به منظور جلوگیری از زمین خواری و تغییر کاربری غیرمجاز پایش شد.

وی افزود: در این راستا ۴۴ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغ ها توسط گشت های یگان حفاظت امور اراضی استان شناسایی شد که خرم آباد با ۱۹ مورد بیشترین تغییر کاربری را به خود اختصاص داده است

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی کشاورزی لرستان، بیان داشت: برخی از افراد سودجو برای خریدوفروش زمین های خارج از محدوده شهر یا روستا و ساخت وساز ویلا و مسکن در مزارع و باغ ها اقدام می کنند؛ اما بر اساس قانون، هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون مجوز سازمان جهاد کشاورزی ممنوع است و علاوه بر قلع وقمع بناهای احداثی، با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

مویدی، افزود: مشارکت و نظارت همگانی، بهترین و مؤثرترین راه برای حفاظت از سرمایه های ملی کشور است؛ بنابراین از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تغییر کاربری زمین های کشاورزی، مراتب را از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی به شماره ۱۳۱ اطلاع دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =