کد خبر: 40851
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۸
شناسایی، توقف و تخریب بیش از ۱۵۰ مورد تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز در یزد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان یزد از شناسایی، توقف و تخریب بیش از ۱۵۰ مورد تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز در سطحی معادل ۳.۵ هکتار از اراضی زراعی و باغی استان یزد طی ۱۰ روز نخست فروردین ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روستانیوز به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی حاتمی‌زاده ضمن اعلام این خبر، خاطرنشان کرد: مقابله با تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان با توانی مضاعف و جدیتی بیش از گذشته ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به این که مقابله با تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان در ایام نوروز تشدید شده است، اظهار کرد: برخی سودجویان با استفاده از فرصت تعطیلات نوروزی اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی می‌کنند که گشت یگان حفاظت از اراضی کشاورزی، هرگونه تغییر را رصد و پایش کرده و با شناسایی ساخت و سازهای غیرمجاز در این اراضی، علاوه بر صدور اخطاریه و توقف عملیات، نسبت به قلع و قمع، تخریب بنا و مستحدثات به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی طی هماهنگی با مقام قضایی شهرستان و همچنین طرح شکایت از متخلفین در مرجع قضایی اقدام می‌کند.

به گفته این مسئول، اهمیت حفظ و حراست از اراضی کشاورزی به عنوان بستر تأمین امنیت غذایی و زیستی کشور، مقابله با هرگونه تعدی به عرصه اراضی کشاورزی و برخورد قاطع با سودجویان و متخلفین این حوزه از برنامه‌های اساسی سازمان جهادکشاورزی در سال ۱۴۰۳ خواهد بود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان یزد با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۳ از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم»،‌ بر نقش پررنگ و با اهمیت عموم مردم در حفظ کاربری اراضی کشاورزی تأکید و حفظ و حراست از آن را وظیفه‌ای همگانی دانست.

حاتمی زاده ضمن تاکید بر تشدید نظارت‌ و پایش اراضی کشاورزی از سوی یگان حفاظت از اراضی مستقر در مدیریت‌ جهادکشاورزی شهرستان‌ها طی ایام تعطیلات نوروزی، خاطرنشان کرد: از عموم هم‌استانی‌ها به ویژه بهره‌برداران بخش کشاورزی و ساکنین مناطق ییلاقی و مستعد تغییر کاربری غیرمجاز می‌خواهیم هرگونه تغییر کاربری و ساخت و ساز بدون مجوز در اراضی کشاورزی را از طریق سامانه تلفنی شبانه روزی ۱۳۱ به یگان حفاظت از اراضی کشاورزی سازمان امور اراضی کشور گزارش کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =