کد خبر: 40848
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۴
پیش‌بینی تولید ۷۷ هزار تن میگوی پرورشی در سال جدید

پیش‌بینی تولید ۷۷ هزار تن میگوی پرورشی در سال جدید، در سال ۱۴۰۳ با افزایش حدود ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه گذششته، پیش‌بینی می‌شود، سطح زیر کشت به ۱۸ هزار هکتار برسد و شاهد تولید۷۷ هزارتنی میگو در کشور باشیم.

به گزارش روستانیوز به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، مدیر کل دفتر امور میگو و آبزیان آب شور سازمان شیلات ایران با اشاره به عملکرد تولید میگو در سال ۱۴۰۲گفت: تولید و ذخیره سازی بیش از ۴.۴ میلیارد قطعه بچه میگو در مزارع پرورش میگوی کشور، با وجود شیوع بیماری AHPND در استان‌های هرمزگان و بوشهر، منجر به برداشت بیش از ۴۹ هزارتن میگو شد و پیش‌بینی می‌شود، در سال ۱۴۰۳ با افزایش سطح زیرکشت به ۱۸ هزار هکتار هزار و تولید ۷۷ هزار تنی میگو برسیم .

وحید معدنی افزود: در سالی که گذشت با پیگیری‌ها و همکاری‌های دوجانبه سازمان‌های شیلات ایران و دامپزشکی کشور، امکان دسترسی و ورود مولدین میگوSPF (عاری از بیماری) از منابع معتبر جهانی برای تقویت ژنتیکی و تولید لاروهایی با کیفیت برای مراکز تکثیر میگو به عنوان اولین حلقه کلیدی در تولید فراهم شد.

وی اظهار امیدواری کرد: با همت و همیاری پرورش دهندگان پیشرو در استان‌های میگوپرور شاهد احداث و بهره برداری بیش از ۲۰ واحد نرسری در کشور در سال ۱۴۰۲ بوده ایم.

معدنی ادامه داد: برگزاری دو همایش ملی در استان‌های هرمزگان و بوشهر که تاثیرگذاری بسیار مثبتی در جریان‌سازی و تغییر بینش و نگرش تولیدکنندگان کشور داشته است در سال گذشته برگزار شد.

وی ادامه داد: توسعه پوشش بیمه از سطح مزارع پرورشی که با همکاری و مشارکت مستمر تشکل‌ها، صندوق بیمه، سازمان شیلات ایران و سازمان دامپزشکی کشور، برای اولین بار در سامانه صندوق بیمه کشور، قابل دسترسی است، به انجام رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =