کد خبر: 40725
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۴
جنگل‌کاری؛ اقدامی زیرساختی برای امنیت زیستی کشور

رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، جنگل‌کاری و ایجاد فضای سبز را امری حیاتی و ضروری برشمرد و گفت: کاشت درخت اقدامی زیرساختی برای امنیت زیستی کشور است.

به گزارش روستانیوز به نقل از سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، عباسعلی نوبخت در پنجاه و هشتمین جلسه ستاد مردمی کاشت یک میلیارد درخت که به ارائه گزارش عملکرد از سوی تعدادی از ادارات کل منابع طبیعی استان‌ها اختصاص داشت، خاطرنشان کرد: طرح کاشت یک میلیارد درخت یک طرح اجتماعی و مردمی است و در این راستا شرکت‌ها، موسسات و افراد خیر در استان‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند که امکانات و فضا در اختیارشان قرار گیرد تا برحسب مسوولیت اجتماعی اقدام به درختکاری کنند، از این رو منابع طبیعی در استان‌ها باید از این ظرفیت استفاده کرده و زمینه همکاری و مشارکت را برای این موسسات و نهادها فراهم کند.

وی تاکید کرد: در راستای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت تاکنون تفاهم‌نامه‌های همکاری قابل توجهی با دستگاه‌های مختلف در سطح ستاد سازمان منعقد شده و در متن هریک از تفاهم‌نامه‌ها تکالیفی برای دستگاه‌ها تعیین شده است، این تفاهم‌نامه‌ها باید در سطح استان‌ها همانند ستاد پیگیری و نظارت شود.

نوبخت با اشاره به این که فرصت درختکاری با توجه به شرایط اقلیمی کوتاه است و نباید موقعیت‌ها به راحتی از دست برود از مدیران منابع طبیعی استان‌ها خواست بر اجرای درست این طرح نظارت کرده و براساس تفاهم‌نامه‌های مشترک همکاری با سازمان‌ها و نهادها بویژه با بسیج سازندگی و حوزه‌های علمیه همکاری‌های لازم را داشته باشند.

رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور بخش قابل توجهی از اقدامات طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت را فرهنگ‌سازی و ترویج این طرح در بین جامعه و افکار عمومی دانست و یادآوری کرد؛ روحانیون می‌توانند از طریق تریبون‌هایی که دارند در این طرح تاثیرگذار باشند.

گفتنی است؛ در این نشست، منابع طبیعی استان‌های یزد، اردبیل، مازندران (نوشهر)، اصفهان، جنوب کرمان، بوشهر و خراسان رضوی در خصوص آماده‌سازی عرصه برای حفر چاله و کاشت درخت گزارش‌هایی ارائه کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =