کد خبر: 40660
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۴
مجوزهای کاغذی بی‌اعتبار شدند

مجوزهای کاغذی بی‌اعتبار شدند؛ براساس قانون تسهیل صدور مجوزها، از ابتدای سال ۱۴۰۳ دولت فقط مجوزهای الکترونیک را رسمی و قانونی می‌داند.

به گزارش روستانیوز، رئیس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب‌وکار با بیان این مطلب اظهار داشت: براساس قانون تسهیل صدور مجوزها همه مجوزهای کاغذی و قدیمی تا پایان سال ۱۴۰۲ باید تبدیل به مجوز الکترونیک شوند و از ابتدای سال ۱۴۰۳ دولت فقط مجوزهای الکترونیک را رسمی و قانونی می‌داند.

سیدامیر سیاح افزود: صاحبان مجوزهای قدیمی فقط با یک گوشی همراه هوشمند، بدون مراجعه حضوری و به صورت رایگان می‌توانند مجوز کاغذی خود را به مجوز الکترونیک تبدیل کنند.

سیاح اضافه کرد: از آنجه که همه مجوزهای کاغذی و قدیمی تا پایان امسال باید تبدیل به مجوز الکترونیک شوند و از ابتدای سال ۱۴۰۳ دولت فقط مجوزهای الکترونیک را رسمی و قانونی می‌داند، پس از این زمان اگر نام صاحب کسب‌وکاری در بانک اطلاعات دارندگان شناسه یکتا به نشانی qr.mojavez.ir وجود نداشته باشد و شناسه یکتا دریافت نکرده باشد مجوز آن صاحب کسب‌وکار رسمی نیست و فاقد اعتبار است و نمی‌تواند خدمات دولتی دریافت کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بانک‌ها به کسانی که پروانه کاغذی دارند خدمت ارائه نمی‌دهند و از آنها شناسه یکتا مطالبه می‌کنند.

رئیس مرکز بهبود فضای کسب‌وکار خاطرنشان کرد: برای اینکه کسبه به‌راحتی بتوانند مجوز کاغذی خود را به شناسه یکتا تبدیل کنند می‌توانند با مراجعه به درگاه ملی مجوزها به نشانی mojavez.ir در قسمت «شناسه یکتا برای مجوزهای قدیمی» با بارگذاری کارت ملی و اصل پروانه و ارائه شماره‌های ملی، پستی و همراه، در کمتر از پنج دقیقه درخواست خود را ثبت کنند و پس از مدتی، شناسه یکتا را از درگاه ملی مجوزها دریافت خواهند کرد.

وی تاکید کرد: صاحبان مجوزهای قدیمی به صورت کاملا رایگان و بدون مراجعه حضوری با گوشی هوشمند خود یا رایانه‌های شخصی خود می‌توانند شناسه یکتا را دریافت کنند.

گفتنی است قانون تسهیل صدور مجوزها از اردیبهشت ۱۴۰۱ لازم‌الاجرا شد تا همه مجوزها به صورت الکترونیک و شفاف از درگاه ملی مجوزها صادر شود.

داشتن شناسه یکتا یا الکترونیک برای همه صاحبان کسب‌وکارها الزامی است و طبق قانون اگر کسبه شناسه یکتا نداشته باشند از ابتدای سال ۱۴۰۳ مجوز قدیمی آنها معتبر نخواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =