کد خبر: 40506
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۴
افزایش ۱۵۳ درصدی عملکرد کشتیرانی در چابهار

با افزایش سرمایه‌گذاری و ترددد کشتی‌های با آبخور بالا در بندر شهید بهشتی چابهار، حجم عملکرد گروه کشتیرانی در چابهار افزایش ۱۵۳ درصدی داشته است.

به گزارش روستانیوز، باتوجه به سرمایه‌گذاری مناسب انجام شده در بخش زیرساختی بندر شهید بهشتی چابهار جهت تردد کشتی‌های با آبخور بالا، گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از شهریورماه ۱۴۰۱ نسبت به ایجاد خطوط کشتیرانی منظم در این بندر اقدام کرد که موجب افزایش جهشی حجم عملکردی بندر تا ۱۵۳ درصد نسبت به سال گذشته و رونق منطقه آزاد چابهار شده است.

گفتنی است، با جدیت و همت گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و باور به تحقق اقتصاد پویا و مقاومتی در این منطقه کمتر برخوردار، در پنج ماهه نخست امسال تعداد ۱۵۱۶۶ TEU کانتینر در بندر چابهار تخلیه و بارگیری شده که جهش عملکردی چشمگیری نسبت سال‌های قبل دارد.

بنابر اعلام روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، حجم عملکرد کانتینری این بندر در سال ۱۴۰۰ و قبل از ورود گروه کشتیرانی به‌عنوان ناوگان ملی حدود ۱۴۷۸ TEU بوده است.

بر این اساس، پیش‌بینی می‌شود با نرخ رشد فعلی تا پایان سال ۱۴۰۲ بالغ‌بر ۴۰ هزار TEU حجم عملکردی تخلیه و بارگیری کانتینری در بندر چابهار (شهید بهشتی) محقق شود که نسبت به سال ۱۴۰۰ با رشد حدود ۲۵ برابری همراه خواهد بود که نشانه مهمی از تاثیر گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان تنها خط کشتیرانی فعال در این بندر است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =