کد خبر: 38723
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۴
نان

سنگدوینی، نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت:مردم نگران کمبود نان نباشند و به اندازه نیاز روزانه خود خرید کنند.

به گزارش روستانیوز به نقل از بازار، رمضانعلی سنگدوینی اظهار کرد: مردم نگران کمبود نان نباشند و به اندازه نیاز روزانه خود خرید کنند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به شرایطی که در کشور حاکم است و بحران سوخت را می گذارنیم بانک های عامل باید تسهیلات لازم را در اختیار واحدهای نانوایی قراردهند.

سنگدوینی ادامه داد: بانک ها با ارائه تسهیلات می توانند نانوایان را در تجهیز واحدهای خبازی به سوخت جایگزین همراهی کنند.

وی ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده هزینه تجهیز واحدهای خبازی به سوخت جایگزین به طور میانگین ۳۰ میلیون تومان است در نتیجه برای تجهیز ۴۰۰ نانوایی به اعتباری معادل ۱۲ میلیارد تومان نیاز است.

سنگدوینی اضافه کرد: مبلغ ۱۲ میلیارد تومان برای بانک های استان مبلغ سنگینی نیست بنابراین با پرداخت این رقم در قالب تسهیلات، می توان فشار این بحران را به نانوایان کاهش داد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این نکته که این تسهیلات باید قبل از بروز بحران در اختیار نانوایان قرار می گرفت، یادآورشد: بانک ها باید وارد میدان شوند.

به گفته وی، سالانه گردش مالی واحدهای خبازی در بانک عامل هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است و می توان از محل آن تسهیلات را در اختیار نانوایان قرارداد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اتحادیه خبازان اسامی واحدهای صنفی فاقد مشعل گازوئیل را تهیه کرده و به بانک عامل معرفی کنند تا آنها از تسهیلات مربوطه برای استفاده از سوخت جایگزین بهره مند شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =