کد خبر: 36868
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵
مسکن

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن با بیان این که موانع و مشکلاتی که در پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی بازسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی وجود داشت برداشته شده است، گفت: امیدواریم تا ۲۲ بهمن ماه امسال به ۲۰۰ هزار نفر روستایی فاقد مسکن و یا دارای مسکن ناایمن این تسهیلات پرداخت شود.

به گزارش روستانیوز به نقل از ایسنا، مجید جودی در خصوص پرداخت تسهیلات ۲ میلیارد ریالی برای بازسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی اظهار کرد: پرداخت این وام از آبان ماه سال گذشته از سوی رئیس جمهور وعده داده شد و در شهریورماه امسال با مصوبه دولت این مساله به بانک‌های عامل ابلاغ شد.

وی افزود: پس از این بود که افراد برای دریافت این وام ۲۰۰ میلیون تومانی به منظور مقاوم سازی و یا بازسازی واحدها به بانک‌های عامل معرفی شدند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: مشکلاتی در پرداخت این وام وجود داشت و تسهیلات به سختی به دست مردم می‌رسید. خوشبختانه این مشکلات احصا شد و از چند روز گذشته مصوبه‌ای از سوی هیات وزیران در خصوص پرداخت این وام ابلاغ شده است.

جودی با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی در پرداخت این تسهیلات بحث تضمین ضمانت نامه‌های سه نفره و زنجیره‌ای بود که این مساله حل شده است، عنوان کرد: تا پیش از مصوبه جدید هیات وزیران ۲۲ هزار خانوار برای استفاده از این تسهیلات معرفی شده بودند که فقط یک هزار خانوار موفق به دریافت تسهیلات شدند اما با اصلاحیه‌ای که ابلاغ شده است روند پرداخت این تسهیلات تسریع خواهد شد.

وی با بیان اینکه موانع و مشکلاتی که در پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی بازسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی وجود داشت برداشته شده است، افزود: امیدواریم تا ۲۲ بهمن ماه امسال به ۲۰۰ هزار نفر روستایی فاقد مسکن و یا دارای مسکن ناایمن تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی پرداخت شود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: این تسهیلات شامل روستا و شهرهایی با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر می‌شود و افرادی که به دریافت این تسهیلات نیاز دارند می‌توانند با مراجعه به شعب بانک مسکن نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =