کد خبر: 36863
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۱
کشاورزی-گردشگری

خطیب جمعه رامهرمز گفت: رامهرمز شهرستانی بر پایه کشاورزی است و زمین‌های اوقافی زیادی دارد که باید به گونه‌ای مدیریت شوند که این زمین‌ها به کشاورزان حقیقی واگذار شوند.

به گزارش روستانیوز به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام سیدمحمد حسین میری با اشاره به لزوم رفع مشکلات اراضی اوقافی، اظهارکرد: این مدیریت باید به گونه ای باشد تا حقی از بیت‌المال ضایع نشود و حق و حقوق کشاورزان حقیقی نیز رعایت شود.

وی با بیان این که با اشاره به اینکه آب یکی از مشکلات اصلی شهرستان است، گفت: قریب به ۶۰ نقطه شکستگی لوله آب شرب در رامهرمز وجود دارد. وجود شکستگی‌های زیاد در لوله‌های آب علاوه بر این که به زیرساخت‌های شهری صدمه زده، باعث هدر رفت بیت‌المال شده است. این موضوع باعث کاهش افت فشار آب و قطعی‌های مکرر شده و نارضایتی مردم را به دنبال داشته است.

امام جمعه رامهرمز عنوان کرد: در این راستا با مسئولین مربوطه دیدار و گفت و گو شده است تا با جدیت در کار، مشکلات این حوزه را رفع و در جهت ارائه خدمات مطلوب به مردم و کشاورزان اقداماتی صورت گیرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به مشکل آنتن دهی تلویزیون در رامهرمز نیز اشاره کرد و گفت: عدم آنتن دهی شبکه‌های صدا و سیما موجب شده است تا مردم برای استفاده از شبکه‌های تلویزیونی و استانی از ماهواره استفاده کنند و این موضوع موجب نارضایتی مردم شده است. طی بازدیدی که از مرکز رادیو و تلویزیون رامهرمز صورت گرفت، مشخص شد که این مرکز نیاز به تعمیرات و تغییر یکسری تجهیزات دارد. از سوی دیگر کیفیت بخشی مرکز رادیو و تلویزیون رامهرمز نیازمند ارتقاء است و در این راستا باید اقدامات مطلوب صورت گیرد.

حجت‌الاسلام میری در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره وجود مشکلات متعدد در بیمارستان شهرستان نیز عنوان کرد: بیمارستان رامهرمز کفاف جمعیت شهرستان را نمی‌دهد و متأسفانه با کمبود پزشک به ویژه پزشک متخصص مواجهه است. از سوی دیگر مشکلات زیادی برای کادر درمان وجود دارد که حقوق پرداخت می‌شود اما اضافه کار و کارانه آن‌ها با تأخیر زیاد پرداخت می‌شود و همین امر باعث کاهش انگیزه و به دنبال آن کاهش خدمات شده است.

وی افزود: در گذشته بیمارستان امام خمینی شهرستان فعال بود اما تعطیل شد. خواسته مردم این است که از آنجایی که بیمارستان فعلی ظرفیت ندارد حداقل اورژانس بیمارستان امام خمینی برای ارائه خدمات درمانی و سرپایی به مردم فعال شود.

امام جمعه رامهرمز تصریح کرد: در این راستا با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت و گو شده است و برای رفع مشکلات و تأمین زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات مطلوب به مردم قول مساعد داده شده است.

وی به وجود مشکل در منطقه سنگ‌بران نیز اشاره کرد و گفت: منطقه‌ای که کارخانه‌های سنگ در آن منطقه وجود دارد نیازمند جاده‌ای مخصوص است. در مسیر "جوی جی" نیز به یک جاده مستقل در کنار روستا برای تردد کامیون‌ها نیاز است تا بتوان مشکلات منطقه را کاهش داد.

حجت الاسلام میری عنوان کرد: انجام این اقدام علاوه بر اینکه خواسته و مطالبه مردم است باعث حرکت اقتصادی خوبی در شهرستان می شود و قطعا درآمدزایی خوبی برای مردم نیز به دنبال خواهد داشت.

وی در بخش پایانی صحبت‌هایش درباره بافت فرسوده شهرستان، خاطر نشان کرد: وجود بافت فرسوده باعث زشتی شهر شده و ناهنجاری‌های زیادی را نیز ایجاد کرده است. مسئولان باید وضعیت فعلی را اصلاح نمایند و در جهت اصلاح و بازسازی و نوسازی بافت فرسوده اقدامات لازم را انجام دهند تا ناهنجاری و مشکلات اجتماعی نیز کاهش یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =