کد خبر: 36861
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
استانداری سمنان

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و استاندار سمنان بر ضرورت توجه به مقابله با موادمخدر در روستاها به عنوان یک ضرورت تاکید کرد.

به گزارش روستانیوز به نقل از ایسنا، سیدمحمدرضا هاشمی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بر لزوم توجه به مقابله با موادمخدر در روستاها تاکید و خاطرنشان کرد: طرح یاریگران روستا در بحث پیشگیری و مقابله با مصرف مواد مخدر در سطح روستاها در حال اجراست.

با اشاره به راه‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: ارتقاء و تقویت نشاط اجتماعی یکی‌ از موثرترین‌ راه‌های‌ مقابله با مصرف مواد مخدر و معضل اعتیاد است.

وی به اهمیت دانشگاه در مقابله با انواع آسیب‌ها و از جمله مبارزه با موادمخدر پرداخت و افزود: استفاده از پتانسیل دانشگاه‌ها برای مقابله با بحث مواد مخدر رویکرد بسیار مطلوبی است.

استاندار سمنان به پیشینه تاریخی و تمدنی استان سمنان اشاره و تصریح کرد: استان سمنان که‌ از لحاظ تدین، دینداری و اخلاق، سرآمد کشور است باید در بحث مقابله بامواد مخدر و معضل اعتیاد نیز پیشگام باشد.

هاشمی گفت: در سال‌های اخیر برنامه‌های خوبی برای مقابله با این بلای خانمانسوز در کشور اجرایی شده که این برنامه‌ها باید ادامه بیابد.

استاندار سمنان با بیان اینکه باید در مبارزه با موادمخدر از ظرفیت‌های مردمی و از جمله تشکل‌های مردم‌نهاد بهره بیشتری گکرفت اضافه کرد: با حضور نماینده تشکل های مردم نهاد با زمینه فعالیتی مبارزه با مواد مخدر در شورا، از ظرفیت این مهم به خوبی و بهترین شکل ممکن‌ باید استفاده شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =