سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج، ضمن اشاره به اهمیت گسترش فرهنگ مطالعه و ترویج کتابخوانی در بین آحاد جامعه گفت: آیین نکوداشت هفته کتاب، ساعت ۱۱ روز یکشنبه ۲۹ آبان ماه در تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار می‌شود.

به گزارش روستانیوز، محسن برجی با بیان اینکه آیین نکوداشت هفته کتاب با هدف ارتقای فرهنگ مطالعه و ترویج کتابخوانی برگزار می‌شود،به اهمیت گسترش فرهنگ مطالعه و ترویج کتابخوانی در بین آحاد جامعه اشاره کرد وگفت: در عصر حاضر کتاب و امر کتابخوانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و از سویی لزوم اقدام تاثیرگذار در جهت جذب شهروندان به سوی این عنصر انسان ساز به شدت احساس می‌شود.

وی ادامه داد: در همین راستا امور کتابخانه‌های سازمان فرهنگی شهرداری کرج با همکاری اداره کل ارشاد اسلامی استان، در اقدامی متفاوت و در راستای تحقق شعار "کرج پایتخت کتابخوانی کشور"، آیین نکوداشت هفته کتاب را در روز یکشنبه ۲۹ آبان ماه ساعت ۱۱ صبح در تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار خواهد کرد که اصلی ترین هدف آن ایجاد شوق مطالعه، نویسندگی و خلاقیت و تعمیق باورهای درست در زمینه فرهنگ و ارزش ها است.

معاون فرهنگی شهرداری کرج گفت: از برنامه‌های متنوع این رویداد خاص فرهنگی می‌توان به رونمایی از نگاره فاخر و زیبای کتاب استان البرز، شعرخوانی شاعران مطرح استان البرز، تجلیل از نویسندگان و شاعران منتخب کشور، کارگاه آموزشی مهارت مطالعه ویژه معلمان و شاهنامه خوانی و بسیاری اتفاقات خوب اشاره کرد.

برجی در پایان ضمن دعوت از عموم البرزی‌ها جهت حضور در این رویداد فرهنگی، گفت: امیدواریم گام‌های موثر در ترویج کتابخوانی به این شکل برداشته شود تا با همکاری تمامی دستگاه‌های مسئول، بتوانیم کرج را به عنوان پایتخت کتابخوانی کشور معرفی کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =