کد خبر: 33334
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۶
جوجه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از جوجه‌ریزی 55 میلیون قطعه، 4 ماه نخست امسال در مرغداری‌های استان خبر داد.

به گزارش روستانیوز به نقل از فارس،حسن عنایتی کلیجی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران پیش از ظهر امروز در قرارگاه امنیت غذایی جهاد کشاورزی استان  گفت: امنیت غذایی مقوله اصلی کشور و دنیاست چرا که غذا اولویت اصلی جوامع است.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط تامین اقلام غذایی در دنیا، مازندران توانسته امنیت غذایی کشور را تامین کند‌، افزود: نگران تولید نیستیم بلکه نگرانی مازاد تولید داریم و باید چاره‌اندیشی جدی شود تا کشاورزان با بارقه امید که در تولید محصول کشاورزی دارند این راه را ادامه دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: با همکاری همه ارکان و اجزای قرارگاه امنیت غذایی جهاد کشاورزی مازندران و با یاری و کمک مسؤولان ملی و استانی، آرامش بازار را در استان به‌وجود آوردیم و کمبودی در هیچ کدام از محصولات کشاورزی و غذایی استان نداریم.

این مسؤول با اشاره به اینکه با همه محدودیت ها و موانع توانستیم بازار و تولید مرغ را کنترل و مدیریت کنیم تا تولیدکنندگان به تولید ادامه دهند، ادامه داد: چهار ماهه نخست امسال ۵۵ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در سالن‌های مرغداری استان انجام شد تا تولید پایدار داشته باشیم و این میزان جوجه‌ریزی در حالی است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ میلیون قطعه افزایش داشتیم.

عنایتی اظهار کرد: ۱۱ درصد تولید گوشت مرغ کشور در مازندران است که پیشانی صنعت طیور کشور است و همین امر سبب شده بازار مرغ تهران و کشور در امنیت باشد.

وی با بیان اینکه انسجام در حوزه کشاورزی مازندران منجر به ثبات تولید و امنیت غذایی در مازندران و کشور شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت های ملی و فراملی مانند پایانه های صادرات محصولات کشاورزی در مازندران، امنیت خوبی برای محصولات کشاورزی به‌وجود آمده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: مشکلی در تولید محصولات کشاورزی نداریم و ضرورت دارد دریچه صادرات این محصولات گشوده شود تا مشکلی برای پایداری تولید نداشته باشیم.

اورعی مشاور وزیر جهاد کشاورزی در قرارگاه امنیت غذایی کشور ادامه داد: باید به سمتی پیش رویم که به خوداتکایی برسیم و مازندران جزو استان های پیشرو است و در این راستا باید به راهبردهای بخش کشاورزی دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: شفافیت باید سر لوحه کارها قرار گیرد و شفافیت از برنامه های تحولی و راهبردهای کشاورزی است.

اورعی افزود: با توجه به همه مشکلاتی که وجود دارد به ثبات نسبی در تولید رسیدیم اما هنوز برخی چالش ها و کمبودها وجود دارد و همه باید پای کار باشیم تا مشکلات حوزه کشاورزی به حداقل برسد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در قرارگاه امنیت غذایی کشور اظهار کرد: مازندران مانند نگینی بر تارک کشاورزی کشور می درخشد و توانسته جایگاه بسیار خوبی در تولید محصولات کشاورزی کشور به دست آورد. 

وی با بیان اینکه تامین امنیت غذایی پایدار و حفظ محیط زیست و منابع طبیعی باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: روستا باید کانون تولید باشد و به تعاونی ها توجه بیشتری شود و باشگاه های تولید در روستاها شکل گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =