کد خبر: 32893
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۶
عزاداری دامغان

برای سومین سال، کاروان نوکری با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی و حوزه علمیه رضویه در برپایی مراسم عزاداری فعالیت می کند.

به گزارش روستانیوز به نقل از صدا و سیما، جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: با توجه به آغاز ماه محرم و ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) امسال برای سومین سال کاروان نوکری با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی و حوزه علمیه رضویه فعالیت دارد.
هنری افزود: هدف از ایجاد این کاروان حضور روحانیون و برگزاری مراسم عزاداری در مناطق کم برخوردار استان که دارای جمعیت‌های کم  و فاقد روحانی مستقر در روستا است.

وی گفت: این کاروان با همکاری حوزه علمیه رضویه در ۳۰ روستای دهستان ماژان صبح و بعد از ظهر فعالیت داشته و به سخنرانی و عزاداری می پردازد.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: این کاروان در  دهه اول محرم در دهستان ماژان مراسم عزای اباعبدالله (ع) را برای ارادتمندان برگزار می کند.

وی با بیان اینکه این کاروان مورد استقبال بسیار خوب مردم قرار گرفته، گفت: روحانیون در این جلسات محتوا‌هایی در مورد مکتب عاشورا، امر به معروف و نهی از منکر، جهاد تبیین و سبک زندگی بیان می کنند.

هنری گفت: در دو سال قبل این کاروان در دهستان دُرح سربیشه و میغان نهبندان به همین سبک با حضور در روستا‌ها مراسم عزاداری را برگزار کرده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =