کد خبر: 32871
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۶
روستا

در حاشیه بازدید رئیس شورای شهرستان مشهد از روستای بلغور مقرر شد دیوار ساحلی روستای بلغور با مشارکت سپاه و دهیاری احداث شود.

به گزارش روستانیوز به نقل از خبرنگار ایلنا، حاشیه شهرها همیشه از جمله مناطقی هستند که کمتر مورد توجه مسئولین قرار می‌گیرند و ساکنان این مناطق از بیشتر امکانات شهری نیز بی بهره هستند اما در حال حاضر شورای شهرستان مشهد با بازدید از مناطق تلف حاشیه شهر مشهد و بررسی مشکلات و کمبودهای این مناطق سعی در بهبود مشکلات مردم حاشیه نشین دارند.مشکلاتی که اگر مرتفع شوند می‌توانند حاشیه شهرها را به متن شهر تبدیل کنند.

اما در کنار تمام شهرها و حاشیه‌های آن روستاهایی نیز شکل گرفته‌اند که نه جز بافت شهری حساب می‌شوند و نه از خدمات روستایی آنطور که باید بهره‌مند هستند از طرفی به دلیل نزدیکی که به شهرها دارند امکان مهاجرت از این روستاها به شهر بیشتر است لذا انتشار می‌رود مسئواین توجه بیشتری به روستاهای حاشیه شهرها داشته باشند.

در همین راستاموسی‌الرضا حاجی‌بگلو، رئیس شورای شهرستان مشهد  در ادامه بازدیدهای میدانی خود، از روستای بلغور در دهستان کارده از بخش مرکزی مشهد بازدید و با ساکنان روستا گفت‌وگو کرد‌.

یکی از مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی دهیار و اهالی روستای بلغور، مربوط به دیوار سا حلی روستا بود.

رئیس شورای شهرستان مشهد و سخنگوی شورای شهر مشهد اظهارداشت: با رایزنی‌های صورت گرفته از سوی رئیس شورای شهرستان مشهد و مساعدت سرهنگ پیرزاده، در جهت رفاه حال ساکنان، سازمان بسیج مهندسین عمران سپاه امام رضا(ع) با مشارکت دهیاری و بهره‌گیری از ظرفیت بسیج و نیروهای جهادی نسبت به احداث دیوار ساحلی روستا اقدام خواهد کرد.

حاجی‌بگلو از مشارکت و دغدغه‌مندی بسیج مهندسین استان برای ارتقای سطح روستاها و رفاه حال ساکنین آن‌ها تقدیر و تشکر کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =