کد خبر: 31559
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۹
گل محمدی

فرماندار شهرستان اسکو گفت: دهمین جشنواره گل محمدی در شهرستان اسکو با رویکرد خلاقانه و با هدف دانش بنیان نمودن این محصول در شهرستان اسکو برگزار می‌گردد.

به گزارش روستانیوز به نقل از مهر، فرماندار شهرستان اسکو گفت: دهمین جشنواره گل محمدی در شهرستان اسکو با رویکرد خلاقانه و با هدف دانش بنیان نمودن این محصول در شهرستان اسکو برگزار می‌گردد.

حسین فیروزی گفت: دهمین جشنواره گل محمدی دامنه‌های سهند امسال بصورت خلاقانه از جمله برگزاری مسابقه عکاسی با موضوع زیبایی‌های گل محمدی، نشست علمی با موضوع تولید و فرآوری و دانش بنیان نمودن کشت گل محمدی در منطقه با حضور اساتید دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی، نشست با سرمایه گذاران و تولید کنندگان در خصوص اشتغال زایی و افزایش ارزش افزوده محصولات، برگزاری نمایشگاه عرضه گل محمدی دامنه‌های سهند، تجلیل از فعالان نمونه در حوزه گل محمدی خواهد بود.

فیروزی گفت: تولید گل سرخ از محورهای اقتصادی شهرستان اسکو بشمار رفته و استفاده مناسب از ظرفیت‌های گردشگری و کشاورزی آن می‌تواند در رونق اقتصادی منطقه موثر باشد. ترویج ژِئو تیپ‌های برتر گل محمدی جهت مقاومت بیشتر در برابر خشکی و استفاده از درخچه های اصلاح شده، گلبرگ مناسب و زیادتر می‌تواند ضمن افزایش راندمان تولید انگیزه برای بالابردن سطح کشت به بهبود کیفیت این محصول نیز بیافزاید.

فرماندار شهرستان اسکو افزایش سطح زیرکشت گلستان‌های شهرستان، دانش بنیان کردن این محصول و فراوری آن و ایجاد ارزش افزوده را از جمله برنامه‌های توسعه برنامه ششم در این شهرستان برشمرد.

از محورهای این جشنواره شناساندن ظرفیت‌های گل سرخ محمدی در زمینه‌های گردشگری و کشاورزی می‌باشد.که همه ساله در قالب برگزاری جشنواره برداشت گل محمدی شاهد حضور شهروندان از سرتاسر استان در شهرستان اسکو هستیم

گفتنی است دهمین جشنواره برداشت گل محمدی شهرستان اسکو، روز دوشنبه ۱۳ تیرماه در روستای عنصرود از ساعت ۱۷ تا ۱۹ برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =