کم آبی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: ۲۶۰ شهر، روستا و منطقه عشایری این استان با تنش آبی روبه‌رو است.

به گزارش روستانیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سیدجواد هاشمی مهر بعد از ظهر امروز در نشست شورای پدافند غیرعامل کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در سال‌های اخیر به دلیل کم بارشی شاهد تنش آبی در برخی از شهرها، روستاها و مناطق عشایری استان هستیم که این خود یک چالش جدی برای مسئولان و متولیان امر است.

وی با اشاره به آبرسانی سیار با تانکر به برخی مناطق روستایی و عشایری خاطرنشان کرد: مدیریت مصرف بدون مشارکت مشترکان آب و برق امکان پذیر نیست و در این راستا از مردم انتطار همراهی و همکاری با مسئولان را داریم.

هاشمی‌مهر ابراز کرد: تروریسم زیستی (بیوتروریسم) اگر به سلاح های مهلک تبدیل و مورد استفاده شوند همزمان دو موضوع مهم امنیت و سلامت مردم را مورد تهدید جدی قرار خواهد داد.

وی تصریح کرد: عدم تشخیص و شناسایی به موقع عوامل بیولوژیکی و میکروبی و مشکل بودن دفاع در برابر آنها آب، غذا، محیط  و سلامت و جان مردم را در معرض تهدید قرار می دهد. 

هاشمی‌مهر با بیان اینکه، تهدیدات زیستی(بیوتروریسم) در زمینه های امنیتی، ‌سیاسی، ‌اقتصادی، ‌صنعتی، کشاورزی و دیگر مباحث اجتماعی نیز باعث ایجاد اثرات شدید خواهد شد تاکید کرد: پدافندغیرعامل و تهدیدات بیوتروریسم واقعیتی غیرقابل انکار بوده و پرداختن به آن باید در همه سطوح، مباحث و همیشگی باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در اجرای طرح جامع پدافند غیرعامل و مبارزه با تروریسم زیستی هر یک از دستگاه ها به منظور پیشگیری و مبارزه هماهنگ با بیوتروریسم وظایف و تکلیف آنها مشخص شده است. 

 هاشمی‌مهر با بیان اینکه، ‌گستردگی حوزه عملکردی نیازهای مردم در همه بخش ها توجه به حوزه پدافند غیرعامل را به صورت دائمی و همیشگی ضروری کرده است، تاکید کرد: باید در همه شرایط از تهدیدات آن غافل نشد و کمیته های مربوطه همیشه فعال باشند.

وی به اهمیت آب آشامیدنی در شرایط ایجاد تنش آبی اشاره کرد و ادامه داد: توجه به کیفیت وسالم بودن آب آشامیدنی جدی باشد.

هاشمی‌مهر با اشاره به شرایطی که بیماری کرونا در دنیا ایجاد کرد، گفت: با همه تحریم ها اما کشور ما به خوبی توانست در مقابله با این ویروس مقابله کند.

وی به پشه آئدس و خطراتی که می تواند ایجاد کند، اشاره کرد و گفت: پشه آئدس یکی از گونه های حشرات موجود در طبیعت که می تواند بیماری مهلک ایجاد کند را نباید از آن غافل ماند.

هاشمی مهر تاکید کرد: بحث بیوتروریسم یکی از مباحث مهمی بوده و ضرورت ایجاب می کند تا در جهت مصون سازی جامعه و توانمندسازی مردم در مقابل بیوتروریسم اقدامات آموزشی، آکاهی بخشی و توجیهی لازم به کار گرفته شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =