کد خبر: 31182
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷
بازار سفر البرز

مدیرکل سازمان میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه بازار سفر در البرزکه شامگاه 30 خرداد 1401 برگزار شد، گفت: البرز اولین استانی است که بعد از تهران نمایشگاه بازار سفر را برگزار می‌کند.

عالیه رضوانی- به گزارش روستانیوز، فریدون محمدی با اشاره به اینکه البرز ظرفیت بازار سفر را دارد، افزود: این نمایشگاه از این پس هر سال در تقویم نمایشگاهی البرز برگزار می‌شود و تلاش می‌کنیم در سطح منطقه و بین‌المللی توسعه یابد.

او با اشاره به اینکه این نمایشگاه با هدف تبلیغات و معرفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و جذب گردشگر برگزار شد، گفت: نمایندگان هتل‌ها، مراکز اقامتی و دفاتر خدمات گردشگری از شهرستان‌های مختلف در این نمایشگاه حضور دارند. آینده گردشگری بستگی زیادی به بخش خصوصی توانمند دارد.

محمدی یکی از بخش‌هایی که می‌تواند منجر به ایجاد شغل در البرز شود را گردشگری عنوان کرد و افزود: گردشگری بیشتر کاربر است تا سرمایه‌بر و با نرخ بالای بازدهی، می‌‌تواند به ایجاد شغل منجر شود.

رییس هیات مدیره تعاونی زیر ساخت گردشگری سیمرغ و مجری برگزاری جشنواره بازار سفر البرزنیز گفت: برپایی نمایشگاه بازار سفر فرصتی برای احیای صنعت گردشگری البرز است.

احمدرضا رضایی با بیان اینکه این جشنواره آژانس های هواپیمایی، مراکز اقامتی، پذیرایی و آموزشگاه های راهنمایی گردشگری استان البرز به معرفی ظرفیت ها و جاذبه های استان می پردازند،افزود: جشنواره بازار سفر البرز با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اتاق بازرگانی استان البرز، شورا و شهرداری کرج و بخش خصوصی با هدف معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی استان برپا شده و امیدواریم این جشنواره در سال های آینده تکرار شود.

وی ادامه داد: اولین جشنواره بازار سفر  از ۳۰ خردادماه تا سوم تیرماه در سالن ۲ هزار متری نمایشگاهی باغ گل های پارک شهید چمران کرج  بر روی عموم مردم باز است؛ غرفه داران برای معرفی بسته های سفر و تورهای خود در این نمایشگاه مکان ویژه  دارند.

رضایی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کرونا طی مدت ۲ سال آسیب زیادی به زیر ساخت های گردشگری کشور و به خصوص استان البرز وارد کرد، برپایی این نمایشگاه فرصتی برای احیای صنعت گردشگری استان خواهد بود.

 گفتنی است این نمایشگاه از 30 خرداد تا سوم تیر ماه به مدت چهار روز در محل باغ گل‌های پارک چمران برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =