کد خبر: 30221
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۴
کشاورزی

معاون خدمات بیمه ای استان قزوین گفت: ارزیابی خسارت گندم با سیستم سنجش از دور از چهار سال قبل در استان قزوین انجام شد، این در حالی است که پیش از این در زمینه ارزیابی خسارت تجربه خوبی نداشتیم و گاه با اعتراض کشاورزانی مواجه می شدیم که معتقد بودند غرامت تعلق گرفته به آن ها با میزان خسارت همخوانی ندارد.

به گزارش روستانیوز به نقل از اخبار سبز کشاورزی، محمد تهرانی ها اظهار داشت: با روی کار آمدن سیستم سنجش از دور اما با بررسی خسارت ها اختلاف نظر روی کیل برطرف و بررسی خسارت‌ها به بهترین نحو انجام شد.

وی افزود: در سال گذشته استان قزوین برای ارزیابی خسارت ها با ماهواره انتخاب شد و نتوانستیم نتیجه مطلوب را برای هدف گذاری ها بگیریم. سنجش از دور علی رغم مزیت های بسیار، نقاط ضعفی هم دارد که در صدد رفع این موارد هستیم.

تهرانی ها ادامه داد: ماهواره ای که از آن استفاده می شود، خطای دیتایی که به ماهواره داده می شود، مسائل مربوط به نیروی انسانی و کارگزاری، محدودیت زمانی برای ارائه پیوست فنی، نتایج خطایی که در بررسی ها به دست می آید، فقدان نیروی کارآمد و تخلف توسط صاحبان مزارعی که بیمه نامه دارند اما محصولی کشت نکردند، از جمله مشکلات است که باید برای رفع آن ها تدابیری مناسب اندیشید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =