کد خبر: 29638
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴
آرد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: آرد در روستاهای فاقد نانوایی استان توزیع می‌شود.

به گزارش روستانیوز، ولی الله زمانی روز شنبه گفت: هر سال بیش از ۵۰۰۰ تن آرد خام خانه پز به روستاهای فاقد نانوایی توزیع می‌شود.

وی در خصوص افزایش قیمت نان‌های فانتزی، اظهار کرد: طبق مصوبه جدید گندم این نان‌ها با قیمت ۱۲ هزار تومان عرضه و توزیع خواهد شد و تا به امروز ما گندمی به قیمت ۱۲ هزار تومان عرضه نکرده‌ایم از تاریخ ۲۰ الی ۲۵ اردیبهشت که سهمیه خرداد ماه به کارخانجات و آرد نانوایی توزیع می‌شود این افزایش قیمت برای محصول نهایی که اعم از نان‌های فانتری، کیک کلوچه، رشته پزی ها و ماکارونی می‌باشد؛ اعمال خواهد شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با اشاره به اینکه در روز عید فطر نمایندگان وزارت اقتصاد ودارایی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مجری این طرح یعنی بانک سپه کشور، با استاندار زنجان و تیم اقتصادی استان جلسه‌ای تشکیل دادند و نحوه اجرا و نرم افزار اجرایی طرح هوشمندسازی یارانه آرد در این جلسه تشریح شد بیان کرد: تا زمانی که تمامی شرایط لازم برای اجرای این طرح مهیا نشده است این طرح اجرا نخواهد شد.

زمانی تاکی کرد: همچنین تا وقتی که تمامی ابهامات، مشکلات، جنبه‌های مختلف این طرح بررسی و مرتفع نشده این طرح اجرا به مرحله اجرا نخواهد رسید.

وی افزود: شهروندان با استفاده از تمامی کارت‌های بانکی می‌توانند مانند گذشته نان را خریداری کنند، ادامه داد: در این طرح کارت‌های بانکی سرپرست و تمام اعضای خانواده امکان خرید نان مهیا شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی زنجان تصریح کرد: افرادی که مشمول یارانه نیستند و به هر دلیلی یارانه آنها قطع شده است و یا یارانه به آنها تعلق نمی‌گیرد با کارت بانکی مانند گذشته می‌توانند نان تهیه کنند و شهروندان نان را در زمان اجرای طرح به همان قیمتی که الان خریداری می‌کنند تهیه خواهند کرد.

زمانی با بیان اینکه واسطه‌ها، دلالان همچنین جو رسانه‌ای بیگانه و قاچاقچیان با اجرای این طرح متضرر می‌شوند، ابراز کرد: این طرح در جلوگیری از ایجاد رانت و قاچاق آرد بسیار موثر است و به همین دلیل است که واسطه‌ها، دلالان و قاچاقچیان به دنبال زیر سوال بردن این طرح هستند.

خبرنگار: نرگس آذرپیوند

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =