کد خبر: 25502
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶
چاه

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: چاه آب روستای دهنه طارم عاری از آلودگی است و مشکل پیش‌آمده به دلیل آب آلوده نیست.

به گزارش روستانیوز به نقل از صدا و سیما، کبری اترک  با اشاره به نتایج آزمایش چاه آب روستای دهنه طارم، اظهار کرد: روز چهارشنبه هفته گذشته نمونه‌برداری‌های لازم از آب چاه روستا انجام شد که بر اساس نتایج به دست آمده، آب چاه عاری از آلودگی میکروبی بیماری‌زا بوده است.

وی افزود: بر اساس نتایج آزمایش، میزان کلر موجود در شبکه و مخزن نیز در حد سالم است و مشکل پیش‌آمده به علت آلودگی آب نیست.

این مسئول در توضیح آب آشامیدنی، ادامه داد: آب آشامیدنی آبی است که عوامل فیزیکی، شیمیایی، بیولوژی و رادیونوکلوئیدی آن در حدی باشد که آشامیدن آن عارضه سوئی در کوتاه‌مدت یا درازمدت در انسان ایجاد نکند و کیفیت آب نیز بر اساس استانداردهای شماره ۱۰۵۳ و استاندارد ۱۰۱۱ مورد سنجش قرار می‌گیرد.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان زنجان با بیان اینکه نمی‌توان آب را رتبه‌بندی کرد، گفت: در هر منطقه آب ویژگی خاص خود را دارد و آبی که در استان زنجان مورد استفاده شهروندان است، در محدوده استانداردهای ۱۰۵۳ و ۱۰۱۱ قرار دارد.

گفتنی است، از روز ۲۶ دی‌ماه ۱۵ نفر از اهالی روستای دهنه طارم که اکثراً نیز کودکان زیر ۱۰ سال بودند، با علائم اسهال، استفراغ و شکم‌درد به بیمارستان مراجعه کردند که بررسی‌های لازم در خصوص دلایل بروز این مشکل در حال انجام است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =