کد خبر: 24854
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
صنایع دستی

فراخوان ششمین جشنواره فجر صنایع دستی و هنرهای سنتی با محوریت ترویج فرهنگ اصالت و کاربرد منتشر شد.

به گزارش روستانیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مرکز گلستان، به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی؛ بر اساس این فراخوان، آثار باید مبتنی بر شیوه‌های تولید دستی خلق شده باشد و مهم‌ترین شاخص انتخاب آثار وجود متمایز صنایع‌دستی از لحاظ طراحی، کیفیت اجرای اصالت، هویت و کاربرد خلاقانه است.

هر هنرمند مجاز به تحویل سه اثر از جدیدترین محصولات هنری خود است.

آثار ارسالی نباید در جشنواره‌های فجر پیشین به نمایش در آمده باشد، ضمن این که آثار ارسالی باید دارای شناسنامه (نام اثر، تکنیک، مواد اولیه استفاده شده و نام سازنده اثر) باشد.

«نمایش و تجلیل از آثار کاربردی که در زندگی امروز جریان دارد» و «رویش دوباره سرو» (فرزندان ادامه‌دهنده راه پدر) در شهر‌ها و روستا‌های ملی صنایع‌دستی دو بخش ویژه‌ای هستند که به این دوره از جشنواره اختصاص یافته است.

متقاضیان می‌توانند تصاویر آثار خود را به همراه اطلاعات اثر شامل نام اثر، تکنیک، نام سازنده اثر، شهر و شماره ثابت و همراه و نشانی دقیق پستی، تا ۸ بهمن ۱۴۰۰ به رایانامه جشنواره به نشانی Fajr.handicrafts@gmail.com ارسال کنند.

به ۶ هنرمند برگزیده نشان سرو سیمین ویژه جشنواره فجر صنایع‌دستی به همراه جایزه غیرنقدی و به شش هنرمند برگزیده دیگر دیپلم افتخار و جایزه غیرنقدی اعطا می‌شود.
متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۰۲۱۶۱۰۶۳۴۱۹، ۰۲۱۶۱۰۶۳۴۲۱ و ۰۲۱۶۱۰۶۳۷۱۷ تماس بگیرند و یا به دبیرخانه جشنواره در ساختمان مرکزی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به نشانی تهران، خیابان آزادی تقاطع بزرگراه یادگار امام (ره) مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =