استاندار البرز

نماینده عالی دولت در استان البرز با بیان اینکه باید وحدت، انسجام و هم افزایی در استان نهادینه شود، گفت: حل و فصل بسیاری از مشکلات در گرو کاهش دغدغه‌های اقتصادی است.

به گزارش روستانیوز، مجتبی عبداللهی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان البرز، با بیان اینکه باید از جوانان با تمام توان و امکاناتمان حمایت کنیم، افزود: جوانی که بتازگی ازدواج کرده باید پشتیبانی شود که در مسیر زندگیش با بن بست‌های متعدد مواجه نشود.
وی با اشاره به اینکه باید بانک‌های البرز آمار دقیقی از تعداد متقاضیان وام ازدواج در استان ارائه دهند و در این جلسه مصوب می شود که تمامی متقاضیان باید با همراهی بانک ها و پیگیری اداره کل ورزش و جوانان تا پایان سال تسهیلات خود را دریافت کنند، گفت: جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان باید هر ماه برگزار شود و فرمانداران نیز همین روند را در شهرستان ها دنبال کنند.
استاندار البرز با بیان اینکه ضرورت دارد تمامی فرمانداران در شهرستان‌ها برای راه اندازی و اختصاص امکانات به خانه جوان اقدام کنند،تاکید کرد: باید با استفاده از اساتید مجرب و شاخص هر ماه برای جوانان در زمینه‌های مختلف سمینارها و کارگاه‌های آموزشی برگزار شود تا مهارت‌های زندگی بویژه قبل و بعد ازدواج را بیاموزند.
وی افزود: باید با استفاده از ظرفیت‌های استانی در حوزه های مختلف بویژه خیرین و سمن‌های فعال، جهت تهیه بسته‌های حمایتی برای ازدواج جوانان اقدام کنیم.
عبداللهی با اشاره به اینکه از اساتید، صاحب نظران و جوانان درخواست داریم که در خصوص راهکارهای تخصصی افزایش ازدواج و کاهش طلاق وارد عمل شوند،خاطرنشان کرد:از جوانان انتظار داریم ظرفیت‌های استان را بشناسند و در راستای بهره برداری از آنها راهکار ارائه دهند، در این رابطه می‌توان سکونت اقوام مختلف ایرانی را در این استان مورد توجه قرار داد و برای ایجاد همگرایی و استفاده از آداب و سنن اقوام مختلف در حوزه گردشگری برنامه ریزی کرد.
وی افزود: ستاد ساماندهی امور جوانان باید به سراغ حوزه‌های فرهنگی اجتماعی ادارات، دستگاه‌ها و نهادها برود و برای تجمیع امکانات و متمرکز کردن اعتبارات و حمایت‌ها، برنامه بدهد.

گزارش از عالیه رضوانی

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =