کد خبر: 22581
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۳
مرغداری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارومیه از فعالیت 133 واحد تولید مرغ گوشتی با ظرفیت 3 میلیون و 363 هزار قطعه در سطح شهرستان خبر داد.

به گزارش روستانیوز، علی پیرمرادی در جلسه هماهنگی اجرای مطلوب برنامه ملی احیای مرغ لاین آرین در شهرستان ارومیه ، گفت : بر اساس بخشنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی  جهت اجرای این طرح، مرغداران مکلف هستند با استفاده از ظرفیت تولیدی تا پایان سال جاری یک دوره و در سال بعد دو دوره اقدام به جوجه ریزی با مرغ لاین آرین نمایند.
وی افزود: حفظ ذخایر زنتیکی مرغ بومی با توجه به مقاوم بودن این نژاد به انواع بیماری ها و تامین نیاز مرغ شهرستان از اولویت های جهاد کشاورزی است.
پیرمرادی ضمن اعلام نیاز روزانه 75 تنی مصرف مرغ در شهرستان ارومیه تاکید کرد: این طرح در راستای بومی سازی و توسعه بازار بوده و تامین و تحویل نهاده ها توسط شرکت پشتیبانی امور دام برای واحدهایی که از مرغ سویه آرین استفاده نمایند در اولویت قرار می گیرد.
مرتضی زاهدی رئیس اداره بهبود تولیدات دامی با اشاره به مزایای پرورش مرغ لاین آرین بیان کرد: سویه آرین از سویه های متوسط الجثه بوده و با چربی کمتر، کیفیت گوشت بالایی دارد.
وی افزود: در راستای اجرائی شدن این طرح، وزارت خانه مشوق های از قبیل پرداخت تسهیلات کم بهره، تخفیف در بیمه تکمیلی، اولویت خرید تضمینی توسط شرکت پشتیبانی امور دام و سایر مشوق های فنی و بهداشتی را در اختیار مرغدارن قرار می دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =