کد خبر: 21209
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹
مسکن روستا هادی

طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و همچنین نماینده مقام معظم رهبری در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ١٣٢ واحد مسکونی روستایی شامل طرح تأمین مسکن گرمسار افتتاح شد.

به گزارش روستانیوز به نقل از خبرنگار مهر، مراسم افتتاح همزمان ١٣٢ واحد مسکونی روستایی شامل طرح تأمین مسکن محرومان روستایی، طرح تأمین مسکن خانوارهای دو معلول و تأمین مسکن ایتام تحت پوشش بهزیستی ظهر دوشنبه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و همچنین نماینده مقام معظم رهبری در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد.

این مسکن‌ها با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان در روستای ریکان شهرستان گرمسار به صورت متمرکز در سطح این شهرستان به بهره برداری رسید تا نیازمندان و افراد دارای دو فرزند معلول به بالا بتوانند صاحب مسکن شوند.

نماینده مقام معظم رهبری در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حاشیه این مراسم گفت: ۱۰۰ واحد از ۱۳۲ واحد مسکن تهیه شده در شهرستان گرمسار سهم مسکن محرومان با اعتبار هشت میلیارد تومان، ۲۸ واحد برای خانواده‌های دارای دو معلول به بالا با اعتبار هشت میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و چهار واحد مسکن نیز با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان برای ایتام کمیته امداد و بهزیستی ساخته و افتتاح شده است.

حجت‌الاسلام حسین روحانی نژاد از اجرای طرح تأمین مسکن برای خانواده‌های نیازمند و فاقد سرپناه مناسب موسوم به مسکن محرومان نیز در استان سمنان خبر داد و گفت: به منظور تأمین مسکن برای خانواده‌های نیازمند و فاقد سرپناه مناسب تفاهم نامه مشترک بین سازمان برنامه و بودجه کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری سمنان منعقد شده ۱۰۰ واحد مسکونی با اعتبار هشت میلیارد تومان برای نیازمندان ساخته و امروز افتتاح شد.

وی درباره مسکن خانواده‌های ایتام فاقد مسکن مناسب تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی نیز توضیح داد: این مسکن‌ها نیز طی تفاهم نامه‌ای بین سازمان برنامه و بودجه کشور، کمیته امداد امام (ره)، سازمان بهزیستی، صندوق توسعه ملی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تهیه شده است.

نماینده مقام معظم رهبری در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: بر اساس این تفاهم نامه و به منظور تأمین مسکن ایتام به متقاضیان واجد شرایط که از طرف کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی معرفی می‌شوند یک فقره تسهیلات بانکی به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان با بهره ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله و ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

روحانی نژاد درباره ۲۸ مسکن طرح افراد دارای دو معلول به بالا نیز گفت: این طرح با تفاهمنامه بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی کشور اجرا شده و به خانواده‌های واجد شرایط طرح و معرفی شده از طرف بهزیستی برای ساخت مسکن مقاوم یک فقره تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی با بهره ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ سالهو ۸۵ میلیون تومان بلاعوض انجام شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =