کد خبر: 21083
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۱
رئیس بنیاد مسکن کشور

رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: در سال ۱۴۱۰ جشن اتمام مقاوم سازی تمام خانه‌های روستایی را خواهیم گرفت که برای رسیدن به این هدف باید سالانه ۱۰ درصد مقاوم سازی صورت گیرد.

به گزارش روستانیوز به نقل از ایسنا، اکبر نیکزاد، امروز شنبه ۲۴ مهرماه در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل بنیاد مسکن خراسان جنوبی اظهار کرد: نیمی از مسکن‌های روستایی مقاوم سازی شده‌اند و برنامه ما بر این است که سال ۱۴۱۰ جشن مقاوم سازی همه خانه‌های روستایی در کشور را بگیریم که البته کار سهل و آسانی نیست.

به گزارش ایسنا، وی افزود: سال ۱۳۸۴ در حدود ۷ درصد از مسکن‌های روستایی مقاوم بودند و از آن به بعد سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی مقاوم سازی شدند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه برای رسیدن به این هدف باید سالانه ۱۰ درصد مسکن‌های باقیمانده روستایی، مقاوم سازی شوند، بیان کرد: خراسان جنوبی در مقاوم سازی مسکن‌های روستایی از متوسط کشوری بالاتر است.

رئیس بنیاد مسکن خراسان جنوبی با بیان اینکه برای ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور طرح هادی تهیه شده است، گفت: هر سال باید ۱۰ درصد روستاها را در برنامه بازنگری داشته باشیم.

نیکزاد با تأکید بر اینکه در انتخاب مدیران اخلاق و مردم داری را نیز علاوه بر تخصص مدنظر قرار داده‌ایم؛ در واقع ما از مدیران سخنرانی نمی‌خواهیم، بلکه خدمت به مردم مهم است، افزود: ما یک ریال بودجه جاری نداریم، اما تلاش کرده‌ایم با امکانات و تجهیزات خود بار زیادی از دوش دولت برداریم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: بنیاد مسکن هر زمانی پیچیدگی خاصی داشته ورود کرده که نمونه آن را در زاهدان، چابهار، بندر امام (ره) و گچساران دیده‌ایم.

قاسم تنها، مدیرکل جدید بنیاد مسکن خراسان جنوبی نیز در این جلسه با ابراز خرسندی از فعالیت در نهادی که رسالت آن کمک به محروم‌ترین اقشار جامعه است، اظهار کرد: از همه همکارانم تقاضای کمک و همکاری برای حل مشکل مردم در حوزه مسکن و حفظ ثمره کار پیشینیان را دارم.

در این آیین از خدمات "علی‌اصغر آسمانی‌مقدم" مدیرکل سابق بنیاد مسکن خراسان جنوبی قدردانی و "قاسم تنها" که پیش از این معاون عمران روستایی این اداره کل بود، به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =