کد خبر: 20156
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵
برنج

رئیس انجمن وارد کنندگان برنج با ارسال نامه به مسئول هماهنگی تیم اقتصادی دولت، پیشنهاداتی برای تنظیم بازار این محصول ارائه کرد.

به گزارش روستانیوز به نقل از بازار، عباس توکلی رئیس انجمن وارد کنندگان برنج با ارسال نامه به محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و مسئول هماهنگی تیم اقتصادی دولت، پیشنهاداتی برای تنظیم  بازار  این محصول ارائه کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر مخبر   

معاون اول محترم ریاست جمهوری اسلامی ایران

با سلام

احتراماً، ضمن تبریک انتصاب شایسته حضرتعالی و آرزوی موفقیت در رسیدن به اهداف عالی دولت محترم سیزدهم، درپی به هم ریختگی تنظیم بازار محصولات کشاورزی به ارث رسیده از قبل در خصوص افزایش قیمت برنج ایرانی و شائبه کمبود و گرانی برنج خارجی  تأمین دومین کالای استراتژیک کشور علی رغم ارائه تجزیه و تحلیل بازار از نگاه بخش خصوصی و پیشنهاد عملی به مسئولین محترم وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم، بحران ادامه دارد.

مراتب طی نامه شماره ۷۰۸۹/۰۰ ب/الف مورخ ۱۵/۰۶/۱۴۰۰ تصویر پیوست به مقام عالی وزارت جهاد تقدیم شد.

در نامه مذکور به موضوع ورود دولت با توزیع یکصد هزارتن برنج خارجی از محل ذخیره احتیاطی کشور در دوره ممنوعیت فصلی واردات برنج وآثار منفی آن و همچنین بی تأثیر بودن آن در کنترل افزایش قیمت های برنج پرداخته شد.

با ارجاع نامه به شرکت محترم مادرتخصصی  بازرگانی دولتی ایران و پاسخ آنان طی نامه شماره ۷۸۵۴۸/۲ مورخ ۲۳/۰۶/۱۴۰۰(تصویر پیوست) سیاست یک بام و دو هوا را وظیفه حاکمیتی تعبیر کرده و خود را محق می داند از این فرصت که تهدید برای کشور است استفاده کرده و برنج های خود را در شرایط انحصاری به فروش برساند و بلافاصله برای جایگزین کردن هزاران تن در بازار جهانی حضور یابد؟

عالیجناب، بخش خصوصی با یک دهه حضور در تأمین امنیت غذایی کشور و کسب کارنامه ای درخشان، با ذکر واقعیت ها و عواقب آن که یکبار قبلاً نیز به مسئولین محترم وقت ارائه شد و عدم اجرای آن وضعیت امروز را به وجود آورده مجدداً عرض می نماید با کاهش دوره ممنوعیت فصلی برنج به دو ماه و اجازه شروع واردات از اول مهرماه، ضمن رفع شائبه کمبود و گرانی برنج خارجی، با ایجاد جو روانی که مستمر خواهد بود قیمت برنج ایرانی تعدیل خواهد شد.

نامه انجمن واردکنندگان برنج به معاون اول رئیس جمهور

۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۴

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =