کد خبر: 13312
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
خرما

رئیس انجمن ملی خرمای ایران گفت: ایران با ۵۰۰ میلیون دلار صادرات خرما، جایگاه دوم جهان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش روستانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمهدی طبیب‌زاده رئیس اتاق بازرگانی کرمان در نشست مجازی با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در میلان با تاکید بر ساماندهی و توسعه صادرات کالاهای استان به ویژه کالاهایی با تکنولوژی بالا در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: باید اقتصاد ما صادرات محور باشد که لازمه آن تولیدی است که رقابت‌پذیر، بهره‌ور، با استفاده از تکنولوژی بالا و دارای برند باشد.

رئیس اتاق بازرگانی کرمان عنوان کرد: ایتالیا یکی از شرکای تجاری ایران در همه ادوار بوده و اکنون نیز با توجه به شرایط تحریم‌ها مراودات تجاری با ایران را همچنان حفظ کرده و کرمان نیز همواره از این فرصت همکاری استفاده کرده است.

 وی ادامه داد: ۱۰ درصد صادرات کشور به ایتالیا، مربوط به استان کرمان است که در دو قلم کالا بوده که می‌توان حجم این صادرات و ارقام صادراتی را افزایش داد.

رئیس انجمن ملی خرمای ایران گفت: ایران با ۵۰۰ میلیون دلار صادرات خرما به عنوان دومین صادرکننده این محصول در جهان است و در صورت رفع برخی مشکلات ناشی از تحریم‌ها این میزان صادرات به یک میلیارد دلار خواهد رسید.

محسن رشیدفرخی با بیان اینکه ایران از نظر تعدد ارقام خرما رتبه اول در دنیا را داراست، افزود: پس از رفع تحریم‌ها که امیدواریم به‌زودی شاهد آن باشیم می‌توان بهتر و گسترده‌تر از قبل در بازار خرمای جهان نقش‌آفرینی کرد.

وی تصریح کرد: بهترین روش برای معرفی بیشتر خرمای ایران به جهان شرکت در نمایشگاه‌هاست که انجمن ملی خرمای ایران آمادگی برقراری ارتباط با سرکنسول میلان در این زمینه را دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =