پساب

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: خط انتقال پساب سه کارخانه بزرگ شهر ارومیه در جاده سنتو که از روستاهای غریب‌کندی و قشلاق در حدود 4 کیلومتر و به صورت لوله خواهد بود، به اراضی ملی که در خروجی اراضی کشاورزی قرار دارد جهت استفاده برای درختان غیرمثمر و مقاوم با کم آبی، انتقال می‌یابد.

به گزارش روستانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، در پی ثبت گزارشی با عنوان "گلایه روستاییان غریب‌کندی و قشلاق به عبور پساب از اراضی کشاورزی"، در سامانه "فارس من" این موضوع مورد پیگیری قرار گرفت.

در این اعتراض، کشاورزان و ساکنان روستاهای غریب‌کندی و قشلاق خنجر نسبت به عبور پساب در حال احداث از وسط این روستا که اراضی کشاورزی و آب چاه‌ها را آلوده می‌کند، اعتراض داشتند.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در این خصوص به خبرنگار فارس در ارومیه، گفت: کانالی که  در روستای غریب‌کندی و قشلاق خنجر جهت عبور پساب در حال احداث است، جهت حل مشکل پساب تصفیه شده کارخانجات جاده سنتو شامل کارخانه‌های اروم آدا، ترش نارین و  سیب تاک است.

 یاسر رهبردین تصریح کرد: همچنین این کانال جهت رعایت موارد محیط زیستی برابر صورت‌جلسه مشترک بین سازمان مدیریت برنامه‌ریزی، استانداری، فرمانداری، محیط زیست و شرکت آب منطقه‌ای جهت اجرای طرح انتقال پساب تصفیه شده با خط انتقال مصوب شده و از طریق شهرداری ارومیه عملیاتی می‌شود.

وی با اشاره به مشخصات این پروژه، گفت: خط انتقال این پساب حدود 4 کیلومتر و به صورت لوله خواهد بود و به اراضی ملی که در خروجی اراضی کشاورزی قرار دارد جهت استفاده برای درختان غیرمثمر و مقاوم با کم آبی، انتقال می‌یابد.
 
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی افزود: با عنایت به تایید طرح توسط سازمان محیط زیست استان به عنوان متولی جلوگیری از آلودگی منابع آب اجرای خط انتقال به صورت لوله، موضوع تخریب و آلودگی زیست محیطی مرتفع خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =