کد خبر: 12319
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۴
رضا خواجه‌ای

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: طرح هادی در ۴۰۹ روستای بالای ۲۰ خانوار در زنجان درحال اجرا است.

به گزارش روستانیوز به نقل از فارس، رضا خواجه‌ای در زنجان با بیان اینکه اجرا و بازنگری صحیح طرح هادی، سبب توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر طرح هادی ۱۹۰ روستای استان نیازمند بازنگری است و در صورت تامین اعتبارات، بنیاد مسکن استان آمادگی لازم را برای تهیه، اجرا و بازنگری طرح هادی تمامی روستاهای استان را دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه، همه ساله بازنگری طرح هادی روستایی از محل اعتبارات ملی و تملک دارایی‌ها در دستور کار این بنیاد قرار می‌گیرد، افزود: اجرا و بازنگری طرح هادی روستایی با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، ساماندهی وضعیت فیزیکی روستا و ایجاد تسهیلات لازم برای بهبود مسکن روستاییان و خدمات زیست محیطی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح‌ها در زمینه بهسازی معابر روستایی، بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی، فضای سبز، احداث پارک، پیاده روسازی و ساخت کانال هدایت سیلاب است. 

خواجه‌ای با بیان اینکه این نهاد در زمینه اجرای طرح هادی جلب رضایت عمومی مردم، توسعه روستا و رعایت مسائل زیست‌ محیطی در نظر می‌گیرد، یادآور شد: پیشنهادات طرح هادی قبلی روستا در ابعاد محیطی، جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی و میزان تحقق پذیری آن‌ها نیز در بازنگری جدید باید بررسی، تحلیل و تایید می‌شود. 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: مبلغ اعتبار مصوب برای تهیه طرح هادی و بازنگری در سال‌جاری از منابع ملی ۵ هزار و ۱۸۳ میلیون ریال برای ۱۶ روستا و از منابع دهیاری ۴ هزار و ۱۳۰ میلیون ریال برای هفت روستا بوده است.

وی تعداد اجرای طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار را ۴۰۹ روستا برشمرد و گفت: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۵۷.۲ درصد و در سطح کشور ۴۶.۲ است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =