کد خبر: 12310
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
شورا

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها اسلامی از افزایش تعداد شعب اخذ رأی الکترونیکی در مراکز استان ها خبرداد.

به گزارش روستانیوز به نقل از یکتاپرس؛ سیدحمیدرضا کاظمی رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها اسلامی درباره جلسه امروز هیئت مرکزی نظارت بر انخابات اظهار کرد: قرار است علاوه بر ۶ هزار شعبه در کلانشهرها، چهار هزار شعبه در مراکز استان های پرجمعیتی که ستاد ملی مبارزه با کرونا آنها را شهرهای قرمز معرفی کرده، دستگاه های رأی گیری الکترونیکی مستقر شود.

وی با بیان اینکه پس از ثبت نام ها، هیئت اجرایی به مدت یک هفته پرونده ها را بررسی می کند، بعد از آن ۱۰ روز هیئت نظارت شهرستان ها و سپس هیئت عالی استان به موارد ذکر شده رسیدگی خواهد کرد و در نهایت ۲۵ فروردین نیز نظارت مرکزی به اعتراض های افراد در روند بررسی صلاحیت ها رسیدگی خواهد کرد.

کاظمی تأکید کرد: پانزدهم اردیبهشت سال آینده اسامی داوطلبان تایید صلاحیت شده، به وزارت کشور اعلام می شود و وزارت کشور به داوطلبان ابلاغ می کند.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها اسلامی شهر و روستا با بیان اینکه مطابق برنامه انتخاباتی از ۱۶ فرودین ثبت نام داوطلبان عضویت در شورای روستا آغاز می شود، خاطرنشان کرد:  این مرحله نیز به دو صورت حضوری و غیر حضوری انجام می شود.

طبق گفته سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور نام‌نویسی داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهرها از ۲۰ اسفند و شوراهای اسلامی روستاها از ۱۶ فروردین به ‌مدت یک هفته در فرمانداری‌ها و انتخابات ریاست جمهوری نیز از ۲۱ اردیبهشت به ‌مدت پنج روز در ستاد انتخابات کشور انجام می‌شود.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رئیس جمهوری، دومین میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی یازدهم ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =