کد خبر: 12227
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵
کتاب

اختتامیه هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران، روز چهارشنبه ۲۰ اسفند در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

 به گزارش روستانیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، اختتامیه هفتمین دوره جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب ایران، روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ساعت ۱۴ در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

این برنامه با حضور «سید عباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، «اشرف بروجردی» رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، «محسن جوادی» معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر «مهدی جمالی نژاد» رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین «حبیب‌رضا ارزانی» رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، «ابراهیم حیدری» مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده و از روستا‌های برگزیده و شایسته تقدیر این جشنواره تقدیربه عمل می‌آید.

این گزارش می‌افزاید: در این رویداد ۱۰ روستا به‌عنوان روستا‌های برگزیده دوستدار کتاب، پانزده روستا به‌عنوان روستا‌های شایسته تقدیر دوستدار کتاب و یک روستا نیز به‌عنوان روستای برگزیده بخش استمرار معرفی شده و به روستا‌های برگزیده تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال هدیه نقدی از سوی نهاد‌ها و سازمان‌های همکار در این جشنواره پرداخت می‌شود.

در برگزاری این برنامه دستگاه‌ها و نهاد‌های مختلفی اعم از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سازمان فرهنگی سازمان ملل متحد یونسکو، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران، ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور (فهما)، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان مشارکت دارند.

گفتنی است هفتمین جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب ایران از شهریورماه امسال با اعلام فراخوان آن شروع به کارکرد. شیوع و گسترش بیماری کرونا باعث شد برگزاری این برنامه با رویکرد توجه به فضای مجازی برگزار شود و علی‌رغم شیوع این بیماری امسال ۲۰۵۰ روستا و منطقه عشایری از سراسر کشور در این برنامه شرکت کردند که نسبت به سال گذشته از رشد ۴۰ درصدی برخوردار است.

این مراسم به صورت زنده از طریق درگاه‌های الکترونیکی «اسکای روم شبکه ترویج کتابخوانی»، «آپارات شبکه ترویج کتابخوانی»، «اینستاگرام شبکه ترویج کتابخوانی»، «اینستاگرام شبکه مروجان کتابخوانی کشور» قابل مشاهده است.

برگزاری اختتامیه هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =